Wpis z mikrobloga

Mirki z #bojowkapiekarska #pieczzwykopem #gotujzwykopem #chleb

mam pytanie - czy uważacie ze wypieki które prezentuję pod tagiem #combobaker są na takim poziomie, że mogę je sprzedawać?
Od pewnego czasu zastanawiam się nad uruchomieniem mikropiekarni.

Jak uważasz:

  • Wypieki wyglądają dobrze, pomyśl o sprzedaży. 89.7% (52)
  • Jeszcze ci sporo brakuje 10.3% (6)

Oddanych głosów: 58

  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ComboBreaker: http://www.bonduelle-foodservice.pl/porady/2019/05/15/produkcja-zywnosci-w-domu-co-musisz-wiedziec.html#
To może pomóc.

Osobiście bym sugerował zrobić jakiegoś Excela i przekalkulować w jakiej cenie będzie Ci się to opłacać. Oprócz ceny mąki weź pod uwagę wodę, prąd i czas który na to poświęcasz. Dodatkowo jak musisz zainwestować w sprzęt to musisz policzyć kiedy zaczniesz wychodzić 'na plus'. Żeby się zaraz nie okazało że wkładasz w to dużo pracy i czasu a zarabiasz na tym 100zl miesięcznie albo
  • Odpowiedz
@ComboBreaker:
Tylko pamiętaj że jeżeli robisz np najlepsze chleby na świecie nie równa się z tym że będziesz najbogatszym piekarzem,
Myśle że 90% osób na wykopie jest w stanie zrobić lepszego burgera niż makdonald, ale to makdonald jest najlepszy w sprzedawaniu słabych burgerów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ComboBreaker: średni czas na startowanie z tym.. a może właśnie idealny? Twoim odbiorcą powinien być ktoś kto patrzy ja jakość składników. Wybierz się do paru punktów ze zdrową żywnością w swojej okolicy i wybadaj co mają, skąd mają, po ile. W mojej okolicy jest ich sporo i prawie wszystkie mają jakieś ciasta i inne rzeczy które reklamowane są jako domowe, bezglutenowe i inne cuda. Nieraz z tych samych źródeł. Poszukaj
  • Odpowiedz
@ComboBreaker: Cześć, obserwuję Twój tag od pewnego czasu. Bardzo podziwiam Twoje wypieki i myślę że ich sprzedaż to dobry pomysł. Ja również stawiam swoje pierwsze kroki w pieczeniu chleba na zakwasie, niestety z marnym skutkiem. Chciałabym Cię prosić o poradę, albo wskazanie co robię źle, ale nie mogę napisać do Ciebie wiadomości. Odblokujesz może pw?
  • Odpowiedz
Wszystko zalezy jaki przerób się planuje. Maszyny nowe czy używane. Miejsce - czy pomieszczenie trzeba wyremontować? Moze byc kilkanaście tysięcy - piec(na kilkanaście bochenków), maszyna do wyrabiania, chłodziarka używane. A jak nowe i na większy przerób to nie wiem czy jest górna granica ;p
@Ronaldinho:
  • Odpowiedz