Wpis z mikrobloga

@whiteglove: @Kaskiewicz: osobiście taka sytuacja mnie spotkała, kiedy wieczorem normalnie gadałem i śmieszkowałem sobie z kumplem, a parę godzin później już się powiesił.
Samobójcy nie szukają atencji, działają jak już się zdecydują to zrobić.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka ze zeby zauwazyc okiem laika depresje to trzeba miec z nia w czesniej u kogos doczynienia bądź duuuzo czytac


@GipssyG: Można być psychiatrą z wieloletnim doświadczeniem i nie zauważyć, bo wiele osób naprawdę dobrze to ukrywa.
  • Odpowiedz
Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że depresja jest powiązana z inteligencją? Głębsze rozumienie świata prowadzi to jednej konkluzji, że to jest bez sensu i bez celu, a zatem kontynuacja tej gry, której nie można wygrać nie ma sensu.

A może to po prostu kwestia zaburzeń chemicznych, nieprawidłowości pracy biologiczno - chemicznej maszynerii, której nie potrafimy naprawić.


@archon: to jedno i drugie - czasami na raz. I potwierdzam, im więcej czytam
  • Odpowiedz
@GipssyG: Ludzie też takich rzeczy często nie chcą widzieć, i ja ich nie winię. Ale tak, ludzie z depresją to często śmieszki, ale np. w moim przypadku jest to humor specyficzny - bardzo czarny, i czasami sobie myślę, że wywołuję nim dyskomfort u innych.
  • Odpowiedz
Nawet nie wiem czy nie chca widziec czy nie potrafią. Mialam to "szczęscie" ze odcinalam samobójcę ( dlatego to zdjecie wywolalo na mnie bardzo mocne emocje) i uwierz mi duzo rozmow, przeczytanych artykulow, wywiadow z psychologami i psychiatrami pozwolilo mi na " wylapanie" niektorych znakow, bez tej wiedzy mysle ze napraqde ciezko jest zalapac. zauwaz ze sie o tym nie mowi w domach, ani w szkole. troche w tv ale tez splaszxzaja
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Pewnie tak tylko nikt o tym nie pomyslal. kompletnie nikt. szczescie w nieszczesciu ze mimo zapewnien ze ta osoba nie przezyje, a jesli przezyje bedzie warzywem żyje:). jakims cudem nikt nie wie jakim udalo się. tzn ja sie domyślam. Glupio to zabrzmi ale technicznie zle wykonana pętla. Ja zawsze bylam cyborgiem, czlowiekiem niezlomnym i peweni to mi pomogło, ale w glowie troche mi sie #!$%@? na jakis czas i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BarkaMleczna: udzielił bym dokładniej tej samej odpowiedzi na takie pytanie. Miło spotkać kogoś, kto podobnie myśli. Rzadko rozpoczyna się rozmowę od ubrania w słowa bezsensu istnienia.
  • Odpowiedz
@archon: Jedno ze zdań w temacie, które najmocniej zapadło mi w pamięć: Jordan Peterson - psychiatra - na jednym z wykładów powiedział, że on bardzo dobrze rozumie, dlaczego niektórzy ludzie mają depresję, i że jedyne, czego nie rozumie, to jakim cudem nie mają jej wszyscy bez wyjątku.

Bardzo to do mnie przemówiło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna: Czy tabletka obniżająca inteligencję (likwiduje przy tym wszystkie filozoficzne rozkminy z. Tematem związane) do poziomu przysłowiowego chłopa od pluga oderwanego, byłaby atrakcyjnym wyborem?
  • Odpowiedz