Wpis z mikrobloga

Żeby demokracja funkcjonowała, potrzebne są silne i niezależne struktury państwowe.


@Wap30: Struktury tak, ale czemu mają one być państwowe? Państwowe struktury są z definicji przymusowe, anarchistyczne struktury są dobrowolne.

Demokracja bez konstytucji dopuszcza do systemu, który premiuje rządzę krwi nad
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaku745: jaki jest sens zostania inżynierem czy lekarzem w anarchistycznej rzeczywistości pozbawionej własności prywatnej, jeżeli każdemu według potrzeb a sadząc rzepę otrzymam dokładnie to samo co po znacznie większym wysiłku włożonym w rozwój?
  • Odpowiedz
@Czimchik: Kapitalizm to ustrój oparty na własności prywatnej środków produkcji i akumulacji kapitału. Handel występował przed kapitalizmem, i będzie występować kiedy kapitalizm się skończy i będziemy mieli nowszy, lepszy system.

Sprawdzaj definicje zanim napiszesz, nie daj sobie wmówić brednie korwinistyczne, że bycie antykapitalistą oznacza bycie przeciwnikiem handlu.
  • Odpowiedz
Skad się biorą takie durne posty pod squot podpieli internet? xd poza tym antykapitalistow jest kniej nóż osob chorych psychicznie więc tak jakbyśmy sluchali wariatow a może te dwie grupy się nakładają
  • Odpowiedz
@Gaku745:


I co, chcesz mi powiedzieć że ludzka natura to życie w parlamentarnej republice?


Ludzie są zwierzętami stadnymi i terytorialnymi i w jego naturze jest jednoczenie się i podbijanie lub utrzymywanie terenów z najlepszymi zasobami.
Nie jest to nic dziwnego w przyrodzie, bo tak funkcjonuje każdy stadny i terytorialny gatunek.
  • Odpowiedz
@aaadam91: Ale ja jestem anarchistą społecznym i nie neguję faktu że jesteśmy zwierzętami stadnymi.

A na terytorialność jest jedno proste rozwiązanie - własność kolektywna (terenów zarządzanych grupowo) i własność osobista (dla własności które są twoim mieniem)
  • Odpowiedz