Wpis z mikrobloga

@Gaku745: A w jaki sposób w anarchii powstrzymasz zaradniejsze jednostki przed zgromadzeniem większej ilości pieniędzy, zatrudnieniu prywatnej armii i zaprowadzenia nią określonego porządku prawnego na danym terytorium? Takiego wiesz, państwa?
  • Odpowiedz
@Gaku745: No normalnie, skrzykuje sobie ludzi mówiąc "Hej, będę wam dawał coś tam pieniądze/jedzenie/cokolwiek będzie walutą, jeżeli będziecie bić tego, kogo karzę" i już mam armię.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Wiesz, jedzenie bierze się z uprawiania ziemi. Przecież jak jest anarchia, to nikomu nawet podatków nie muszę płacić. Produkujesz nadmiarowo, to możesz część plonów wymienić za inne produkty, na przykład broń. Przecież produkcja będzie istnieć cały czas, chyba że anarchia zakłada, żę ludzie już nie będą jedli?
  • Odpowiedz
@Gaku745: Nie muszę, mogę produkować coś o większej wartości, co zamienię na jedzenie. Albo powiedzieć przyszłym żołnierzom, że jak nakopią temu sąsiadowi, to mogą sobie wziąć wszystko, co on ma. Mogę się też zgadać z kilkoma innymi sąsiadami, że razem utrzymamy tą armię. Taki kolejny etap, zupełnie jak w feudaliźmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie muszę, mogę produkować coś o większej wartości, co zamienię na jedzenie


@TenTypZez: Ale co będziesz produkować? Samemu? xD

Wiecie co jest najśmieszniejsze w kapitalistach? Że jeśli chodzi o pracę najemną, to ZAWSZE niedoceniają jej wartości, np. zarabiasz 2000 bo ci się należy, mimo że twoja praca wypracowała kapitaliście np.
  • Odpowiedz