Wpis z mikrobloga

pracuję w typowym obozie pracy. trzy tygodnie temu zachorowałem na koronawirusa. zrobiłem wymaz i miałem wynik pozytywny, wiadomość o tym od razu została przesłana do mojego miejsca pracy. cała moja zmiana została wysłana na kwarantannę, a dwie kolejne zmiany musiały pracować po 12h dziennie żeby nie było zaległości(tak wiem, kołchoz motzno). od kiedy tydzień temu wróciłem do pracy jestem traktowany jak trędowaty. z osoby która raczej była lubiana, a przynajmniej tolerowana ze względu na to, że nigdy nie byłem konfliktowy i każdemu chętnie pomagałem zmieniłem się w jakiegoś wroga numer jeden. część osób w ogóle nie mówi mi cześć, a druga część odpowiada mi takim tonem jakby robili mi łaskę, że się ze mną witają. zupełnie tak jakby to była moja wina, że mi się to trafiło. złapać to mogło dosłownie każdego z nich, ale padło na mnie. jest mi niesamowicie przykro z tego powodu. co zabawne żaden z nich nie powie mi prosto z mostu co mu leży na sercu i czym go tak bardzo skrzywdziłem tylko traktują mnie jak wyrzutka. ludzie potrafią być tak fałszywi, że masakra. nikomu źle nie życzę, ale na nich też przyjdzie pora patrząc na krzywą zachorowań. wtedy może zrozumieją moją sytuację. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #pracbaza #koronawirus #bekazpodludzi
  • 142
  • Odpowiedz
@Pietrek9: powiedz mi proszę, co powinna zrobić firma gdy nagle traci masę kadry? To są wyjątkowe sytuacje, a nie #!$%@? po 12h 365 dni. Pracodawca i tak ponosi większe koszta, bo za 30 dni chorobowego to on porywa pensję nie ZUS, a trzeba rozliczyć się jeszcze za nadgodziny dla pozostałych
  • Odpowiedz
rob swoje, tak jak Ty chcesz to robić, nie przejmuj się nimi.

Miej odwagę, aby byc nielubianym i nie staraj się zjednywac sobie takich ludzi.


@skolland: dokładnie tak trzeba postępować w takich miejscach

@Mystoo: mam wrażenie, że pracujemy w tym samym miejscu xD
tak jak ktoś wyżej pisał, nie daj się w ciągnąć w ten huragan głupoty jaki panuje w takich obozach ()
  • Odpowiedz
@Mystoo: Walić ich, robotę zmienisz a zdrowia czy życia nie odzyskasz. Tym bardziej dziwię się takim ułomom, ja mając objawy pierwsze co to na testy i siedzenie na dupie w domu, bo wiem że sam nie pracuję.
  • Odpowiedz
@Mystoo: takie mam wrażenie, że to przejdzie. Było, minęło, może są źli z jakiegoś powodu, ale jeżeli nie będziesz wywoływał negatywnych emocji, to z czasem ucichnie, wyciszy się, przyjdą inne, bieżące, bardziej pilne sprawy i to przejdzie z czasem w zapomnienie.

Więc spokojnie, przeczekać, przecierpieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mystoo: to ja jestem na kwarantannie, szef trzy razy dzwonił czy mi zrobić zakupy, a chłopaki przystawili w tajemnicy drabinę do balkonu i mi podali piwa w prezencie :) teraz już wiesz jakich masz ludzi wokół siebie w pracy.
  • Odpowiedz