Wpis z mikrobloga

W Horodle w 1413 r. rycerstwo polskie, dając swoje herby litewskim bojarom, okazało najwyższy dowód braterstwa. Herb dla rycerza był jak świętość. To Królestwo Polskie, chociaż mniejsze terytorialnie, było lepiej zorganizowane. Niosło pierwiastek cywilizacyjny i brało na siebie główny ciężar obrony obu państw. Aż do samego końca…

Link do znaleziska - Biały Orzeł i Pogoń. Polska i Litwa od braterstwa do sąsiedztwa

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #sasiedzi #litwa #europa #geopolityka
Pobierz
źródło: comment_1604566858aAVL4pjt5EaT8EZY559vKd.jpg
  • 48