Wpis z mikrobloga

@husky83: na pewno nie Inspire, kształt nie ten.
@crasti: stawiam, że to któryś Matrice, ale z takiej jakości ciężko wywnioskować. Wygląda trochę jakby miał większą kamerę lub boxa z czujnikami pod spodem, więc może jakaś deweloperka/przemysłówka się robi.
droneradar, w Polsce wymagana do latania dronem


@kj5: Wymagana? Od kiedy? Jest to duże ułatwienie, owszem, ale obowiązku użytkowania nie ma z tego co wiem...
@husky83 no to wpada do kategorii bez certyfikatu i nadal mozna latać sensownie w sumie :) Poza tym znając DJI to będę certyfikac drony wstecz (co eu jakiś czas temu zezwoliła) bo im zależy na sprzedaży
@kj5: też myślę że DJI wypuści wstecz certyfikat ale tylko dla MA2 czy czegoś nowego co jeszcze wyjdzie teraz, bo na tym im zależy. Kiedyś obiecali, że MA2 spełnia wg nich wszystkie warunki i zrobią wszystko żeby dostał certyfikat.
Ale myślę, że coś trzeba będzie zapłacić, wykupić jakiś pakiet certyfikacji za 99 USD czy coś w tym stylu
@kj5: właśnie że konkretnie producent musi Ci wydać/dostarczyć "tabliczkę" z numerem seryjnym, certyfikat zgodności i nalepkę CE. Podejrzewam więc, że jakaś opłata będzie.