Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na małe podsumowanie mojego sezonu związanego z uprawą chili na balkonie.

Na wstępie chciałem podziękować użytkownikom: @gobi12 @shopec @borgon i @niewiemja ponieważ skutecznie zarazili mnie pasją do uprawiania chili ( ͡° ͜ʖ ͡°) a bez ich pomocy rezultaty miałbym o wiele mniejsze.


Słowem wprowadzenia wcześniej o uprawie nie miałem zielonego pojęcia, nie wiedziałem jak się to robi, czym się nawozi, jak się przycina itp itp.
No ale od czego jest wykop ;)

W tabelce zawarte są odmiany jakie posiadałem oraz plony jakie uzyskałem z każdej rośliny, w kilku przypadkach plon jest zbiorczy ponieważ miałem więcej niż jedną roślinę na balkonie (ale będzie to zaznaczone). Dodatkowo w przypadku habanero red i c.reaper (obydwu fenotypów) zanotowałem ilość owoców z obu drzewek.

Łącznie miałem 23 krzaczki, 21 odmian (pomijam chili Sangria ponieważ nie zbierałem z niej plonu i nie będę go nigdzie wykorzystywał).

Okej ładnie pięknie ale panie ile to kosztuje? W moim przypadku wyglądało to tak:
Nasiona - 20zł
Doniczki, podstawki (różne objętości) - 200zł
Oświetlenie (żarówki, 2 lampki) - 100zł
Ziemia (350l) - 120zł
Perlit 125l - 85zł
Nawozy i środki ochrony roślin - 120zł
Konewka - 15zł
Kupne sadzonki (teraz już nie kupię) - 200zł

Czyli plus minus 840zł, oczywiście doniczki, podstawki, nawóz, perlit, konewkę, oświetlenie i środ ki ochrony roślin mam na następny sezon co nie zmienia faktu że finansowo nie jest to opłacalna hodowla(być może na przestrzeni kilku lat uda się wyjść na 0)
W moim przypadku zysk był nieistotny, chodziło o sam fakt zajmowania się roślinami i posiadania własnego ogrodu na balkonie. Co finalnie udało się osiągnąć z nawiązką :) wszystkie papryczki pójdą oczywiście na przetwory w które też bardzo mocno się wkręciłem :D Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5725811/przepisy-na-sosy-i-marynaty-z-ostrych-papryczek/

Oprócz tego miałem okazję poznać kilkadziesiąt osób przy okazji wymiany sadzonek, owoców itp. Polecam super mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całą swoją przygodę z chili dokumentuję tutaj:
https://www.instagram.com/lubelskie_chili/
A w komentarzu zdjęcia z wszystkich 3 zbiorów

#ogrodnictwo #chilihead #chili #papryczki #ostrezarcie #uprawiajzwykopem #rosliny
Pobierz
źródło: comment_1604259916GOPWz9lpsaSUV77hDgUt2S.jpg
  • 21
@michu_13: balkon wychodzi na zachód i od północy mam ścianę która się nagrzewa, z jednej strony w lecie jest bardzo gorąco i wietrznie, z drugiej strony w zimie słońca mam na kilka godzin jedynie.
@michu_13: a dzięki, szczerze mówiąc poleciałem na całość z ilością roślin. Uważam jednak że przy zapewnieniu dużej ilości światła, systematyczności w opiece można uzyskać takie same i lepsze rezultaty niż moje :)
@michu_13: no cóż, ja u siebie 3 krzaczki prawie ubiłem ale udało się je odratować. Próbuj na pewno w przyszłym sezonie będzie lepiej :) ten i tak był wymagający nawet dla kogoś kto dłużej się zajmuje chili
@michu_13: ze sklepowych to na pewno semilas.de i fatali.net a jeżeli chcesz tutaj od mirków to popytaj u tych których wymieniłem we wpisie. Ja brałem od gobiego. Z allegro i olx na pewno bym nic nie kupował, strata pieniędzy i często rozczarowanie później.
@HansLanda88: Wiesz, wybierajac nasiona nawet nie miałem pojęcia że istnieje podział na baccatumy/annumy/chinese :D po prostu wybrałem to co mi się z czymś kojarzyło :D zaczynałem w połowie lutego z wysiewem od razu do ziemi w kubeczkach. Później latały to z parapetu pod lampki w miarę możliwości :D. Doniczki docelowo 9l, chociaż gdybym miał teraz wybierać to dałbym 11l też kwadratowe tylko wyższe, no zadowolony jestem bardzo i na przyszły rok
nie zmienia faktu że finansowo nie jest to opłacalna hodowla(być może na przestrzeni kilku lat uda się wyjść na 0)


@picasssss1: No niestety przy balkonowej uprawie kilkudziesięciu krzaczków w donicach to będzie ciężko wyjść na 0 :) Chyba, że się uprawie super egzotyczne odmiany, których nie da się kupić w PL albo ich ceny przy zakupie od pasjonatów są po sto czy dwieście złotych za kg :) Tylko, że takich pasjonatów
@gobi12: Pełna zgoda, ja jedynie wrzuciłem podsumowanie swoich zakupów a znając realia i wielkość balkonów to i tak poleciałem w skrajność :D Dla mnie satysfakcja jest nie do kupienia, dodatkowo po prostu lubię pracę z roślinami i w jakimś stopniu mnie to odpręża :)
No i wymienianie doświadczeń na grupach to bardzo wartościowe źródło informacji :D
@picasssss1: Doskonale Cię rozumiem :) Oglądanie jak rośnie jest najlepsze :) No i też czasami też to co wyrośnie. Mi właśnie przy biurku rośnie Dorset Naga Yellow, która ma drugie owocowanie w tym sezonie i o ile pierwszy raz owocowała normalnymi owocami to teraz zawiązała pewnie ponad 50 sztuk, ale każdy nie większy niż paznokieć XD
@gobi12: no to ja miałem tak samo z carbonero :D jedna owocowała jak #!$%@?, a 3 krzaki praktycznie ubiłem. Ale udało je się odratować i dały całkiem sensowny zbiór :) zauważyłem że po 2 zbiorze większość papryk wypuściła sobie radośnie kwiatki. Chyba na przyszły rok wysieje je wcześniej żeby terminy zbiorów były wcześniejsze :)
@picasssss1: Większość osób powinna wysiewać zdecydowanie na początku stycznia wszystko oprócz anuummów. Im się ma więcej doświadczenia tym później można wysiewać, ale wysiewając w marcu już się nie ma marginesu na żadne błędy. A i tak się okresu wegetacji nie przeskoczy i jak się zechce wysiać w drugiej połowie kwietnia to część papryk nie ma po prostu szans dojrzeć do października.
@gobi12: ano właśnie, wiesz gdybym wiedział to wysiewałbym wcześniej. Bo raz że przycinałem 2 razy, a dwa że słońca do kwietnia mam strasznie mało. A tak doświetlając rośliny by sobie korzonki porobiły i w momencie wystawienia na balkon byłoby lepiej :D no ale to są wskazówki :D wiem przynajmniej też żeby nie nawozić roślin w pełnym słońcu xD