Wpis z mikrobloga

Takie zaświadczenie można najnormalniej kupić za pośrednictwem olx. Według interpetacji prawnej, przedstawionej przez prokuraturę w jednym z takich przypadków, posługiwanie się takim zaświadczeniem nie jest przestępstwem, bo nie jest to dokument w świetle prawa. Pozdrawiam.


@asimovv: co? XD
Przecież tu chodzi wyłącznie o poświadczenie z parafii, że ma się "zdolność" bycia rodzicem chrzestnym.
O jakim Ty prawie mówisz? XD
Do prokuratora chcesz zgłosić, że ksiądz nie pozwoli być chrzestnym, bo nie
  • Odpowiedz
  • 11
@dominowiak Mówię o tym, że księża nie chcą wystawiać takich zaświadczeń ze względu na swoje widzimisie. Tak jak w przypadkach opisanych przez @fredperry. Żeby tego uniknąć można kupić falsyfikat takiego zaświadczenia. Komentarz odnosnie prokuratury dotyczył konsekwencji prawmych związanych z poslugiwananiem się takim podrobionym dokumentem, a raczej jej braku. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
Żeby tego uniknąć można kupić falsyfikat takiego zaświadczenia


@asimovv: no w sumie tak. Tylko, że robiąc coś takiego nie oszukujesz księdza/Boga tylko samego siebie, rodziców dziecka i samo dziecko.
Ale tak, z prawnego punktu widzenia wszystko jest ok.
  • Odpowiedz
@dominowiak: i za każdym razem jak ksiądz powie #!$%@?ć to jednego katolika mniej, będą tak walczyć aż zostaną sami w kościele i wtedy przypał bo nie ma kto na tace dać xD
  • Odpowiedz
@Karbon315: zależy od księdza, u mnie na parafii jest spoko ksiądz (miły i kasy nie #!$%@?), raz po kolendzie opowiedział taką sytuację.
Któryś mu powiedział ze woli na polankę iść niż do kościoła czy coś takiego. Po jakimś czasie przyszedł po zaświadczonko takie, a on mu powiedział aby poszedł na polankę tam mu wydadzą xD
  • Odpowiedz
@dominowiak: Jak byłem po ten śmieszny świstek to ksiądz nic nie dostał, bo niby na jakiej podstawie mam mu coś dawać? Tylko potem jak wystawił to z tekstem, że jak będę przychodził do spowiedzi, żebym dał znać że jako chrzestny, bo "takich przepytujemy dogłębnie". Wielkie XD, dobrze że w łapę nie dostał, a wyspowiadałem się sam - znajdźcie mi tekst, że mam się spowiadać obcemu facetowi xD
  • Odpowiedz
Jak byłem po ten śmieszny świstek to ksiądz nic nie dostał, bo niby na jakiej podstawie mam mu coś dawać? Tylko potem jak wystawił to z tekstem, że jak będę przychodził do spowiedzi, żebym dał znać że jako chrzestny, bo "takich przepytujemy dogłębnie". Wielkie XD, dobrze że w łapę nie dostał, a wyspowiadałem się sam - znajdźcie mi tekst, że mam się spowiadać obcemu facetowi xD


@Nooser: o kurde, nie przyszłoby
  • Odpowiedz
@dominowiak: @Karbon315:
Zaprawdę powiadam ci, mój kolega ogarnął kombosa chrzest / komunia / bierzmo na jednej mszy. Jest to teoretycznie niemożliwe, ale jakby pogrubił kopertę razy dwa to mógłby w tym samym czasie ruchać psa.
  • Odpowiedz