Wpis z mikrobloga

#protest #bekazpisu #oswiadczenie #niepopularnaopinia

Do wszystkich spod znaku "haha protestujący uciekają przed kibolstwem": chciałbym wam wytłumaczyć dlaczego uciekają.

Jeśli od dziecka malowałeś, wychowywałeś się w rodzinie malarzy, potem zajmowałes wiele lat malarstwem i masz przyjaciół malarzy, to prawdopodobnie jesteś całkiem niezłym malarzem. Owocem twojej pracy jest obraz. Gdyby losowego człowieka posadzić naprzeciwko ciebie i kazać rozmawiać o malarstwie, najprawdopodobniej wypadłby przy tobie bardzo blado. Malowanie to jest twoje terytorium. Jeśli ktoś chciałby konkurować z tobą w malowaniu, automatycznie zgadza się na walkę na twoich warunkach, na twoim polu bitwy.

Jeśli od dziecka jesteś patusem, twoi rodzice to patusy, wychowywała cie ulica i masz przyjaciół patusów, to znaczy, że prawdopodobnie jesteś całkiem niezłym patusem - umiesz obalić pół litra, wiesz skąd wziąć lewe szlugi, umiesz wykręcić radio z samochodu, potrafisz zawalić z dyńki. Gdyby losowego człowieka postawić naprzeciwko ciebie w sytuacji jakiejś większej awantury bądź zamieszek, ta osoba wypadłaby zapewne jako ktoś dużo mniej pewny siebie, dla kogo konfrontacja z drugim człowiekiem jest rzeczą mniej naturalną. Rzeczą, do której nie przywykł. Jeśli ktoś chce konkurować z tobą w zadymiarstwie i bandyterce, automatycznie zgadza się na walkę na twoich warunkach, na twoim polu.

Pomyślmy o przeciętnym człowieku. No, może nawet delikatnie ponadprzeciętnym, bo szczęśliwym na tyle, że urodził się w normalnej rodzinie. Ma swoich przyjaciół, swoje życie i plany. Ma swoją twarz, która jest jego wizytówką. Ma swoje miejsce w społeczeństwie i prawo, którego złamanie może jego byt w społeczeństwie mocno zakłócić. Swoje jedyne naturalne zęby. Swoje jedyne zdrowie. Niestety, taki człowiek został przez historię postawiony w połozeniu niekomfortowym, wyszedł na protesty. Staje naprzeciwko niego bandyta, któremu jest wszystko jedno. On nie myśli o swoim zdrowiu bo "#!$%@? #!$%@?", on nie boi się konfliktu z prawem, bo nawet nie rozumie po co to prawo jest, on nie myśli o życiu długofalowo, bo do czterdziestki i tak pewnie rozwali się dwudziestoletnią betą na drzewie, zapije się, będzie żulem albo w najlepszym wypadku drobnym przestępcą.

Będąc w kasynie i grając w pokera z 20 000 złotymi w kieszeni poszlibyście va banque, kiedy wasz przeciwnik stawia 5 zł, które możecie potencjalnie wygrać? Ja nie. Dlatego uważam, że to żaden wstyd unikać konfrontacji z bandytami. Deklaruję swoje pełne zrozumieni i wsparcie dla ofiar przemocy ze strony patusów, również tej werbalnej.

A, i jeszcze jedno - do bandytów, którzy czują teraz, że są zwycięzcami. Wasz triumf prymitywnej siły można porównać do zwycięstwa w paraolimpiadzie - macie medal, ale nadal jesteście upośledzeni.

  • 84
  • Odpowiedz
@zielonzielon zawsze, ale to zawsze znajdzie się ktoś kto nie popiera tych czy innych protestów. Rozumiem, że Ci wybitni z lepszej rodziny nie boją się policji, po nagraniach widać jak skaczą i kozacza, rozumiem też że malowanie a raczej bazgrolenie świątyń czy pomników też jest dopuszczalne, ale jeśli już chodzi o tych patusow to niech ich szlak trafi bo idą szybszym krokiem w stronę protestujących i ptysie się boją XD Jeśli
  • Odpowiedz
@zielonzielon #!$%@? ale wy lewi jesteście uposledzeni z tym podejściem, że kibol to patus co chleje i całymi dniami nic nie robi. Otóż #!$%@? nie wy durnie chłopaki z bojówek raczej piją okazyjnie i są w 90% bardziej ogarnięci niż większość społeczeństwa. Wiem bo znam.
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Dla mnie Ci goście co tam weszli w ten tłum to patologia. I nawet jeśli rzeczywiście nie piją, nie pala i trenują etc. Dalej wyglądali na patusow I zachowywali się jak patusy. Ale to trzeba przebywać w środowisku normalnych ludzi i trochę dojrzeć żeby to zobaczyć. A tu większość popierających patologie to w szkole siedzi i im imponują jeszcze tacy kolesie. Nie bez powodów popularne są patostreamy. Na szczęście
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Natomiast zgadzam się z @zielonzielon . Jest tyle debili na świecie, że nie warto ryzykować swojego życia i zdrowia. Lepiej się odsunąć i wycofać. Osobiście wolę zarabiać pieniądze i się rozwijać niż miałabym stawać i z kimś walczyć. Co nie zmienia faktu, że jako obywatel mam prawo wyjść na ulice i zamanifestować swoje poglądy bez martwienia się o to, że ktoś mi chce #!$%@?. Bo chyba mamy wolność
  • Odpowiedz
chcesz mi powiedzieć ze normalny pracujący człowiek posługuje się takim językiem w pracy w sklepie...#!$%@? w takim razie. Nie trzeba być prawakiem by przeszkadzały takie chamskie wulgaryzmy...boje się o przyszłość jak słyszę takich gówniarzy.


@podmaks: Wiadomo, za Twoich czasów młodzież była grzeczna i kulturalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie buntowała się przeciw rodzicom, nie nosiła długich włosów #pdk

Ja rozumiem, że narracja musi być
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Nie popieram. Osobiście nie uczestniczę w protestach bo nie mogę. Ale gdybym mogła pewnie gdzieś z boku bym sobie szła. To nie walka z kibolami czy kibicami. Tylko z politykami i trybunałem.
Jak np: rolnicy wychodzą, przedsiębiorcy czy górnicy czy nawet narodowcy czy kibole co sporo niszczą po drodze to nie wychodzicie i ich nie lejecie. Wyszły kobiety to sobie można poużywać. To jest przykre. Mam wrażenie, że nie
  • Odpowiedz
+12

@zielonzielon szkoda tylko, że ten od dziecka malarz potrafi też z premedytacją malować ściany kościołów, krzyczeć ciągle #!$%@?, #!$%@?, #!$%@?, udawać osobę, która się niczego nie boi.


@Realista93: Ja pierdykam, skończcie już z tą propagandą malowania kościołów. Codziennie odbywają się dziesiątki protestów w których udział biorą dziesiątki jak nie setki tysięcy ludzi, a prawakoidalne urojenia będą pieprzyć o kilku ekscesach, jakby każdy na proteście z puchą farby latał.
  • Odpowiedz