Wpis z mikrobloga

@Sylwira: @Khaine: I OK, przy czym to z czym mierzymy się teraz to właśnie efekt jego fajnokatolstwa. Godek i Ordo Iuris nie budowali narracji "Pro life" od zera - swój niebagatelny udział ma również Szymon Hołownia. Przez to właśnie można uważać że Hołownia powinien co najwyżej w sprawie protestu milczeć, bo niejako sam pomagał grzać ten temat przez lata. I stąd moje zrozumienie złości Lempart na Hołownię.

@Khaine inna sprawa
@Koliat: Nie głosowałem w życiu na gościa, ale widzisz, że to post z 2013 roku? Trochę czasu minęło. Może coś mu się w głowie zmieniło. Może nie. Trzeba by zobaczyć jakiś jego program lub wypowiedzi do tego.

Druga sprawa. A kto nie próbuje się wybić na tym proteście? Jakiś karakan w wersji kobiecej aka. Marta Lempart nagle ogłasza, że ona temu przewodzi i logo strajku jest jej.
@Koliat: Do protestów nie dołączył jako zwolennik liberalizacji aborcji tylko przede wszystkim jako przeciwnik polityki PiS, na pewno w protestach jest bardzo dużo ludzi którzy dołączyli dokładnie z tego samego powodu.
Mi się wydaje, że swoje poglądy wyraża wystarczająco jasno, tylko media przekazują wyrywkowe informacje. Także 7 lat temu pisał, że najwyższym priorytetem w kwestii aborcji jest wsparcie kobiet które stają przed takim wyborem, a także tych które zdecydowały urodzić i
@Sylwira:
https://stacja7.pl/blogownia-holowni/smiercia-nie-leczy-sie-bolu-2/

Są tam inne ciekawsze wątki:

Jak skończy się historia z obywatelskim projektem? Jest słuszny, ale zostanie odrzucony. Za parę lat może ktoś zgłosi kolejny i może uda się go przepchnąć, a może się nie uda. Nie zaniedbując takich działań powinniśmy chyba też jednak w międyczasie nie tylko zbierać podpisy, ale wreszcie zacząć działać z drugiej strony. Z rozmachem i z hukiem (bo sporo cichych działań już jest, trzeba o
Pobierz Koliat - @Sylwira: 
https://stacja7.pl/blogownia-holowni/smiercia-nie-leczy-sie-bolu...
źródło: comment_1603983551uryc3S9p4xn1Nlz5tg3SHN.jpg
Dalej jest jeszcze coś takiego:

...powinniśmy (...) wreszcie zacząć działać z drugiej strony. Z rozmachem i z hukiem (bo sporo cichych działań już jest, trzeba o nich trąbić gdzie się da). Tworzyć mechanizm, który zacznie rozwiązywać problem od dołu, nie od góry. Zbudować narodowy projekt budowy ośrodków dla mam, które spodziewają się potomostwa i wahają się, czy je urodzić. Domów, w których będzie można zamieszkać, albo korzystać z ich oferty w trybie
@Sylwira: Jak chce budować sobie azyle dla katoliczek rodzących chore dzieci - proszę bardzo. Wzniosła idea. Jedyne co mu się niestety do tej pory udało to niemal całkowity zakaz aborcji. Szkoda że nie występował z wnioskami o budowę domów dla śmietelnie chorych dzieci i opieki paliatywnej dla nich w pierwszej kolejności, zanim poparł skazywanie kobiet na heroizm żeby połechtać swoje sumienie. No ale skazywanie kobiet na cierpienie nic nie kosztuje, więc
@Koliat: Ale w tej kwestii zakazu aborcji jednak zmienił zdanie, rzeczą ludzką jest błądzić. Może zrozumiał swój błąd mając dwie kobiety w rodzinie, a może wchodząc do polityki, ale zrozumiał i to jest moim zdaniem najważniejsze.
Spróbuję na live poprosić o oficjalny komentarz na temat tego artykułu z 2013, na porannym jutro mnie niestety raczej nie będzie, ale chyba będzie też wieczorem. Tyle że dużo ludzi komentuje trudno się przebić, więc
@Sylwira: Tak jak mówiłem, dla mnie są w polityce ludzie dużo bardziej wiarygodni niż Hołownia. A post powstał jako wyjaśnienie skąd może się brać "nieserdeczność" względem Hołowni - Szymon zrobił dla tego wyroku naprawdę dużo w swoim czasie, i nic dziwnego że ludzie sprzeciwiający się zakazowi aborcji (oraz zwolennicy liberalizacji) dość alergicznie reagują na jego próby podpięcia się do protestu kobiet do którego pośrednio doprowadził.
@mrKuaku: Jestem wyborcą lewicy - więc naturalnie wybór na przedstawicielki tej formacji - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk np. w ramach Strajku Kobiet - jest sto razy bardziej wiarygodna
Nie ufam mu. Jako osoba doświadczona w mediach i opinii publicznej wie co ludzie chcą usłyszeć. Nie wierzę w jego przemianę z "katolika" na "liberała" który po cichu schowa swoje poglądy do kieszeni. Nie gdy miał je tak mocno określone.


@Koliat: to wszystki to twoje projekcje bez pokrycia. Rownie prawdopodobna wersja jest taka ze po prostu ppd wplywem argumentacji doszedł do wniosku ze obecny kompromis jest dobry. Tylko debil nie zmienia
@paul772: Nie mówię że tak jest. Mówię że mu nie ufam. To nie jest projekcja a subiektywna ocena. Mój zarzut wobec Hołowni dotyczy również jego działalności która pośrednio do tego wyroku doprowadziła. Fajnie że potencjalnie zmienił zdanie, ale to właśnie on bawił się ogniem a teraz bohatersko biega z gaśnicą
Ja sama jestem raczej zwolenniczką liberalizacji (choć może nie totalnej) i nie zgadzam się w tej kwestii z Hołownią, ale zgadzam się z wnioskiem do którego on też doszedł, że na chwilę obecną kompromis jest najlepszą opcją.
W każdym razie rozumiem, że niektórzy mogą żywić pewien uraz związany z przeszłą działalnością Hołowni w kwestii aborcji, tylko moim zdaniem nie jest to najlepszy moment żeby ten temat podkręcać. W tej chwili potrzebujemy się
@Sylwira: I to się dzieje. Lempartowa wygasiła wpis i Hołownia rozumie. Szymon i tak - jak pisałem wyżej - jest o klasę wyżej od wszystkim polityków PiSu razem wziętych, niemniej jednak to dalej jest chrześcijański konserwatysta. Może nie jeśli już nie on sam, to ludzie których wprowadzi będą dalej torpedować prawa kobiet. Zależy mi na tym aby ludzie którzy popierają Hołownie robili to świadomie - zdając sobie sprawę z bagażu "zasług".