Wpis z mikrobloga

Pisałem dziś o wypowiedzi Lempart na temat Hołowni i z ciekawości wbiłem na jego profil zobaczyć co ma na ten temat do powiedzenia. 100% prawdy w tym fragmencie.

Niech Lewica zrozumie, że Polska nigdy nie będzie lewicowa, tak jak lewicowy nie jest ten protest z jednego prostego powodu - ludzie są zbyt różni. Możemy walczyć o swoje postulaty, ale nie wykluczajmy nikogo kto ma choć trochę inne poglądy, bo tak nigdy nie pokonamy wspólnego wroga. I mówię to jako osoba która ma raczej poglądy centrolewicowe.

#protest #holownia #polityka
parooow - Pisałem dziś o wypowiedzi Lempart na temat Hołowni i z ciekawości wbiłem na...
  • 17
Niech Lewica zrozumie, że Polska nigdy nie będzie lewicowa


@parooow: Oczywiście, ze będzie a przynajmniej będzie liberalna bo to naturalny kierunek zmian (chyba, że jakąś wojną jebnie po drodze).

Faktem jednak jest, że nastąpi to ani w tym ani w przyszłym roku ani pewnie za 5 lat więc Maria Lempart tak jak akcję nakręciła tak teraz może ją położyć. Niemniej Hołownia to taki sam talib tylko z liberalną "poświatą", którą rzuca
@running: Problem jest taki, że kompromis, który często proponują:
Wady letalne ale bez Downa i Turnera to gówno a nie kompromis. Życie z dzieckiem z zespołem Downa to nie kwiatki i miłość to #!$%@? życie do końca. I jeżeli ktoś chce ten heroizm wykonać to czemu nie, ale zmuszanie do niego wszystkie kobiety to nie jest kompromis. I chyba nikt nie potrafi zrozumieć, że to nie jest przymus to jest PRAWO
@running: Kompromis byłby wtedy kiedy powyższe przypadki byłyby finansowane z budżetu a reszta (do jakiejś arbitralnej wartości wyznaczonej przez lekarzy) normalnie za pieniądze, ale dostępna by unikać szarej strefy. Kompromis to nie jest zmuszanie jednej czy drugiej strony do swojej ideologii.
Poza tym "narzucając praktycznie w 100% swoje zdanie" a czy ten kompromis nie jest właśnie taki. Narzuca się wszystkim, że kobieta jest mniej istotna od dziecka, które miałaby urodzić. Dziecko
@dyslexicaxle: Panie, ale ja się zgadzam z tym że istniejące do tej pory rozwiązanie było kompromisem który #!$%@?ł wszystkich. I zgadzam się z tym że w praktyce kompromisem nazywane było spełnienie prawie 100% postulatów tzw obrońców życia.
Uważam tylko że miał ten plus że społeczeństwo się z nim już dawno pogodziło i nikt normalny nie chciał wywoływać wojny polsko-polskiej tym tematem. Niestety znalazła się grupa dzbanów która postanowiła akurat teraz tą
@running: A tutaj się akurat ze wszystkim zgodzę. Konsensus to nie jest fakt. Ale czy wtedy i tak nie powinniśmy zostawić tej decyzji kobietom w ciąży? Nie sądzę, że będzie więcej aborcji niż obecnie bo społeczeństwo katolickie i tak z tego prawa nie skorzysta.

Ja bym zawsze kierował się zasadą kaczki. Jeżeli coś kwacze jak kaczka, chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka to jest to kaczka.
Ale czy wtedy i tak nie powinniśmy zostawić tej decyzji kobietom w ciąży?

Nie wiem, po raz kolejny nie dam się sprowokować do dyskusji na ten temat.

Ja bym zawsze kierował się zasadą kaczki. Jeżeli coś kwacze jak kaczka, chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka to jest to kaczka.


@dyslexicaxle: Ooo, widzę kolega po fachu, #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@parooow: jak zwykle jakiś centrystyczny bełkot. Liberalizacja nie oznacza że Polska będzie lewicowa tylko że ten kto chce żyć po lewicowemu będzie mógł a ten kto chce żyć konserwatywnie też będzie mógł. Teraz jest prawicowa, konserwatywna a nie różnorodna.
liberalizacja nie oznacza że Polska będzie lewicowa tylko że ten kto chce żyć po lewicowemu będzie mógł a ten kto chce żyć konserwatywnie też będzie mógł.


@BrakPomysluNaNick: Uwielbiam takie komentarze, z ukrytym założeniem

nam wolno więcej, bu my w słusznej sprawie.


Zatem jak rozumiem, liberalizacja wg ciebie oznacza że jak ktoś żyć po swojemu i chce hodować zwierzęta na futra, to będzie mógł w spokoju to robić? Liberaliacja wg ciebie oznacza