Wpis z mikrobloga

Zakładając optymistyczny scenariusz że Pis odejdzie albo umrze.
Na kogo mam głosować jeśli:
- chce niskich podatków
- jasnych prostych przepisów 0 biurokracji
- popieram aborcje
- popieram LGBT jako związki, odwiedzania w szpitalach ale nie uznaje parytetów czy #!$%@? płci i zaimków?
- chce legalizacji narkotyków chociaż marihuany ale jeśli ktoś coś po nich przeskrobie sroga kara
- ogólna wolność gospodarcza i społeczna
trochę #libertarianizm
Zatem pis odchodzi na kogo mam głosować, kto jest temu najbliższy teraz?
Bo już wiadomo że #konfederacja odpada xD
#pytanie
  • 259
@Niebadzlosiem: Niestety, ale ciężko o takich polityków w tym kraju, bo sam ich szukam. W KO jest parę takich osób, np. Jachira, Kidawa-Błońska albo Lubnauer i parę innych osób z Nowoczesnej. Ale oni nie mają zbyt dużo do gadania w tej koalicji.
Jest Gwiazdowski przynajmniej neutralny światopoglądowo, ale kiepsko mu idą inicjatywy polityczne.
Kiedyś myślałem, że i w Konfederacji znalazłby się jakiś Mentzen, ale jednak nie.

¯\_(ツ)_/¯
@Niebadzlosiem: planktonowa partia "Możemy", ale nie wiem do końca jakie mają poglądy na aborcję, ale popierają legalizację marihuany i związki partnerskie. Jest tam m.in. znany polski libertarianin Jacek Sierpiński. Ja tam chyba zagłosuję na nich w kolejnych wyborach, o ile się zarejestrują, bo już mnie trochę męczy głosowanie na partie zgodne ze mną tylko gospodarczo lub społecznie.
chcą zrobić piekło na ziemi osobom LGBT


@Ekspert_od_niczego: Nie. Chcą pełnej równości, w przeciwieństwie do poostałych partii.

nie mają w programie ani słowa o marihuanie

Ale mają w działaniach: https://www.wykop.pl/link/5189013/konfederacja-zlozy-projekt-depenalizacji-marihuany-szukaja-poparcia-4-poslow/
Szkoda tylko, że pozostałe partie wolą wyzywać ich od faszystów, zamiast się pod czymś takim podpisać.

społecznie to skrajny zamordyzm.

Lol, co?