Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
No elo. To nie jest bajt( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobijam do 40stki. 15 lat doświadczenia w #it. Głównie #siecikomputerowe, administracja, projektowanie, wdrożenia. Jestem totalnie wypalony. Mimo dobrych zarobków i pracy na którą nie mam co narzekać. Ot typowa ciepła posadka się zrobiła, bez wyzwań, rutyna, nudy, ogólnie irytuje mnie już to.
Myślałem o zmianie pracy ale nie chce już mieć nic wspólnego z IT. Mam ok milion zł. oszczędności ulokowane głównie w #gielda #gpw. Nie mam żadnych zobowiązań, hipoteka spłacona. Lubie giełdę ale traktuje ją długoterminowo kupuje-sprzedaje w perspektywie kilku lat i mi to odpowiada. Zastanawiałem się nad tradingiem ale podejrzewam, że tak samo szyb ko bym się wypalił. Poza tym nie wyobrażam sobie zawierania transakcji codziennie. To niezgodne z moją naturą. Wolę strategię. Kup, przetrzymaj, sprzedaj.
I teraz pytanie co można by zrobić z takim kapitałem? Myślałem trochę nad rolnictwem. Zapiać się na jakąś podyplomówkę w temacie, poczytać trochę książek, podpytać dużych rolników, kupić ziemię. Sadzić surowce rolne typu pszenica, kukurydza, burak cukrowy i zabezpieczać się kontraktami terminowymi na dany surowiec. Co myślicie? Może jakieś inne ciekawe pomysły?
#inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f996c070860c8092cf491c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: prędzej poszedłbym w pszczelarstwo, jak zrobisz dużą pasiękę to dobry hajs z tego jest. w rolnictwie dużo sprzętu potrzebujesz, oczywiście są dofinansowania na ten sprzęt ale musisz mieć szkołę jakąś.
@AnonimoweMirkoWyznania:
dwie odnogi:
1. jakieś domki w Grecji czy Hiszpanii i obsługa turystyki i masz przez cały rok temp powyżej 0 ( biznes wrażliwy na lockdown)
2. pensjonat spokojnej jesieni czyli dom starców, zatrudniasz opiekunki żebyś mógł siedzieć w Grecji (będzie coraz więcej starych ludzi ale coraz biedniejsi - czyli celuj w segment premium)
@AnonimoweMirkoWyznania: trzymaj kapitał, az bedzie krew jak na ulicach Petersburga w 1917. Moze spolki dywidendowe, na long run .

Jak rolnictwo- chcesz odejsc na emeryture w IT ?? Kupic ziemie, hodowac bydlo uprawiac ziemie ?

Ja osobiscie zbieram kapitał na MEN( mala elektrowania wodna) takie 2,3 punkty i pasywny dochod na 140-180k rocznie

Jesli chodzi o rolnictwo , to co mi sie wydaje relatywnie latwe do wprowadzenie to krowki na wolnym
@AnonimoweMirkoWyznania: cóż, policz sobie ile ziemi i maszyn byś potrzebował żeby osiągnąć efekt, ktory mógłbyś kontraktem zabezpieczać. W Twoim wieku pchanie się by robić w polu to słaby pomysł, chyba że masz zamiar się #!$%@?ć i #!$%@? z tego mieć. Milion złotych to za mało na sensowny biznes w rolnictwie, chyba że chcesz hodować gęsi albo świnie - to styknie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobnie, też podobny hajs, ale głównie w obligacjach. Nie wypaliłem się jeszcze, programuję ale już tylko własne pomysły. Żadnych zleceń, umów, etatów. Na szczęście wciąż to lubię. Planuję kupić dom i zaszyć się gdzieś daleko od miasta. Sadzić, hodować, mieć kontakt z przyrodą i zwolnić tempo.
Nie wiem, czemu niektórzy namawiają do konsumpcji. Zakładam, że celem jest życie bez martwienia się o pieniądze, a do tego 1mln to stanowczo za mało.
@Xianth2: Masz na mysli 1mln zlotych bez zobowiązań w postaci kredytów/rat z własnym mieszkaniem za niewystarczający do pracy zdalnej te kilka godzin dziennie i podróżując za niewystarczający?
@WaxYL: "Jestem totalnie wypalony.(...) ogólnie irytuje mnie już to."
To nie brzmi jak chęć pracy kilka godzin dziennie :)
Ogólnie aktualnie do dobrego zabezpieczenia przy zwrocie ~4% ponad inflacje potrzeba ~5mln, nie 1 :)
@Xianth2: Masz racje, tu się zgodzę, że praca 8-9 godzin dziennie nie jest dla niego rozwiązaniem. Ale są prace co wystarczy sobie odpowiednio pracodawcę ułożyć i w 2-4 godzinki jesteś w stanie zrobić swoją robotę i zająć się sobą, swoim hobby i innymi rzeczami, które sprawiają przyjemność. Pamiętaj, że nawet miliarderzy nie są szczęśliwi przez 24 godziny na dobę. Skoro op ma prawie 40 lat i ma 1mln złotych oszczędności to
@AnonimoweMirkoWyznania:
kupno ziemi + ciężki sprzet to juz miliona nie ma. i jestes bez know how i co pojdziesz do pana rolnika i on Ci wszystko za flaszke wyspiewa?
Pytanie czy tutaj chodzi tylko o kase i nie wazne w sumie co bedziesz robic, ale chcesz aby nie bylo nudno?

Jak tylko kase to prosze: zbierasz golodupcow, ogarniasz lokal i osprzet i serwujesz uslugi (fryzjer, tatuator, fizjoterapeuta, spa, dentysta) i jestes