Wpis z mikrobloga

#szkola #dzieci #szkolapodstawowa

Pytanie wyłącznie do rodziców dzieci, które są w pierwszych klasach podstawówki.
W której klasie Wasze dziecko dostało (lub w której planujecie mu dać) telefon komórkowy, aby w razie potrzeby móc się z nim skontaktować (choćby po lekcjach, że już przyjechałem i może iść się ubierać, czy gdy zostanie samo w domu).

W której klasie podstawówki Wasze dziecko dostało / dostanie telefon komórkowy?

  • 1 16.1% (5)
  • 2 16.1% (5)
  • 3 12.9% (4)
  • 4 22.6% (7)
  • 5 32.3% (10)

Oddanych głosów: 31

  • 19
@Sckb: Chciałem dać tylko do 4 klasy, bo głównie takie mnie interesują (moja córka jest w tym przedziale).
6-klasista to już mimo wszystko odpowiedzialna osoba :-)
@husky83:
Ja kupiłem z odłożonego kieszonkowego pierwszą używaną cegłę Motorola m3788e jak miałem 15 lat i jeszcze dostałem za to zjeby od rodziców a mimo to jakoś żyję. Po co w ogóle dziecku z klas 1-5 telefon, żeby grało na lekcjach pod ławką?

(choćby po lekcjach, że już przyjechałem i może iść się ubierać

Lol, od pierwszej klasy podstawówki 2 km z buta do szkoły chodziłem a tu jakieś podwózki. Rozpieszczacie
@smk666: Ja pierwszy telefon miałem w wieku 18 lat, ale to były inne czasy. Dzisiaj telefon kupisz za 500+, a abonament czy karta to grosze w porównaniu do dzisiejszych czasów...

Po co w ogóle dziecku z klas 1-5 telefon, żeby grało na lekcjach pod ławką?

Od tego jest Google Family Link, żeby nie grało.

Lol, od pierwszej klasy podstawówki 2 km z buta do szkoły chodziłem a tu jakieś podwózki.

Jakoś
Dzisiaj telefon kupisz za 500+, a abonament czy karta to grosze w porównaniu do dzisiejszych czasów...

@husky83:
Ale tu nie chodzi o koszty, tylko o konsekwencjach rozwojowych kiedy dajemy dziecku narzędzie, które z jednej strony łatwo wykorzystać do "niecnych celów" a z drugiej umożliwia rodzicowi śledzenie 24/7.

Od tego jest Google Family Link, żeby nie grało.

No widzisz, Ty wiesz, że coś takiego istnieje a pewnie 99% rodziców nie ma o
No widzisz, Ty wiesz, że coś takiego istnieje a pewnie 99% rodziców nie ma o tym zielonego pojęcia.


@smk666: Trudno nie wiedzieć. Wczoraj konfigurowałem znajomej telefon dla dzieciaka - Android sam zasugerował Google Family Link biorąc pod uwagę wiek dziecka. Ale fakt, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem, tylko 'o coś takiego mi wyskoczyło'...

Przecież w mieście masz podstawówki co kilometr, stoją niemal na każdym osiedlu, że nawet na główną ulicę
A przepraszam, zapomniałem, że w Polsce są wyłącznie miasta z podstawówkami co kilometr, a nie ma wsi i wiosek, gdzie jedna szkoła przypada na kilka miejscowości...


@husky83: Przecież napisałem, że na wioskach kursują busy - sam pochodzę ze wsi gminnej do której dowożono dzieci "nyskami" albo "kurnikiem" (taka przyczepa osobowa do ciągnika) z wiosek ościennych. W moim wypadku miałem pecha, że mieszkałem nieco na uboczu na obrzeżu granic administracyjnych wsi, w