Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak laska chce robić aborcję bez rozmowy z tobą, to pytanie z kim ty się zadajesz, z kim ty dzieci robisz xD Obrazek głupi i tyle, oparty na fałszywej tezie. W każdym normalnym związku aborcja będzie omawiana wspólnie.

@sasu_: w każdym normalnym związku koszta opieki nad dzieckiem będą współponoszone przez ojca.
Prawo się stanowi aby chronić przed sytuacjami nienormalnymi, a do ciąży nawet nie trzeba związku. Twój argument jest inwalidą.
@maszy666: gdy dziecko jest urodzone, to nie kobieta decyduje ' nasze dziecko', tylko dziecko jako osobny człowiek już ma prawo na świadczenia od obojga rodziców. Można w sądzie zrzec się dziecka, stracić władze rodzicielska, ale dopóki rodzic tego nie zrobi to jest traktowany jako podmiot za dziecko odpowiedzialny. Mężczyznom w pl nie jest trudno wymigać się od alimentów, różne sposoby są.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Galactus: wiadomo róbmy tak że jak matka/ojciec decyduję się na zostanie w domu żeby zajmować się dziećmi to na przyszłość #!$%@? im w dupęz niech żebrajom xD


A potem się wykopowi eksperci dziwią że spada dzietność i to wina matek bo nie chcą rodzić (°°

@Alakecz: może lepiej ukrócić dmuchanie wiecznej bańki na rynku nieruchomości ( _)
Jak laska chce robić aborcję bez rozmowy z tobą, to pytanie z kim ty się zadajesz, z kim ty dzieci robisz xD Obrazek głupi i tyle, oparty na fałszywej tezie. W każdym normalnym związku aborcja będzie omawiana wspólnie.


@sasu_: Dlaczego w takim razie na transparentach są napisy "kobieta ma prawo decydować" a nie "rodzice mają prawo decydować"?
@Feliks: ale wiesz, że tabletki to ingerencja w organizm, są różnie tolerowane przez różne kobiety, a prezerwatywę wystarczy założyć i po wszystkim zdjąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet jeśli tabletki bierze się z powodów zdrowotnych niż antykoncepcyjnych, to zaleca się zaprzestanie brania po kilku latach...
@Passarinho: Ja już nie rozumiem tych waszych fikołków, to skoro nie chcecie alimentów to w czym problem, że kobieta usunie to dziecko.Nie ma dziecka nie ma alimentów. Weźcie się zdecydujecie, bo od backflipów zakręci się wam w głowie. A co do antykoncepcji to jeśli nie wiesz np. niektóre antybiotyki osłabiają działanie tabletek,ale ja wyczytałam to dopiero z ulotki. Nie każda młoda dama przy anginie zaczytuje się w ulotki i tylko chce
@mqgdq: No przecież tego chcemy. Jeśli kobieta będzie miała możliwość usunięcia ciąży na życzenie, to mężczyzna również powinien mieć jakieś prawa aborcyjne.
Więc jak facet zrzeknie się praw i obowiązków do dziecka, to kobieta może zdecydować, czy je abortować, czy też urodzić i wychowywać na własny koszt.
Jeśłi facet nie chce mieć dziecka z daną kobietą, to czemu nie założy prezerwatywy?


@mqgdq: Argument inwalida. Można łatwo odbić piłeczkę. Nikt kobiety do seksu nie zmusza, decydując się na seks musi liczyć się z konsekwencjami. Skoro kobieta nie chce ciąży to czemu nie założy wkładki domacicznej? I ciąży nie będzie i miesiączki łagodniejsze i zdrowie lepsze.

Nie każda młoda dama przy anginie zaczytuje się w ulotki i tylko chce wyzdrowieć
@Passarinho: aha,czyli dla ciebie lepsza pod kątem ekonomicznym, moralnym i społecznym jest dokonać aborcji niż założyć gumę xd mam nadzieje,że zrobisz sobie wazektomie szybciej ,niż twoja kobieta zmuszona zadecydować o aborcji
@mqgdq: Słuszna uwaga, dobra wkładka kosztuje ok 1.5 tys zł (wiem bo zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie z partnerką ale i tak polecam bo to wydatek raz na 5 lat) ale tutaj rozpatrujemy sprawy związane z ciążą a nie chorobami. Są tańsze alternatywy - globulki czy kapturki dopochwowe.
@veldrinn: zobacz jaka jest skuteczność tych środków; a co do wkładki wyobraź sobie dostępność finansową i poczucie wstydu oraz brak edukacji seksualnej na wsiach np. dla 16 latki
@mqgdq: Nie pisałem nigdzie, że aborcja jest lepsza od antykoncepcji. Też się mogę tutaj odwołać do argumentu, że guma nie jest w 100% skuteczna i tak jak w przypadku kobiet aborcja jest po prostu kołem ratunkowym w razie jest standardowe środki zawiodą.