Wpis z mikrobloga

  • 1568
Pamiętacie te zdjęcia? "Iran przed rewolucją islamską", zawsze zachodziłem w głowę: jak to jest możliwe, że oświecony kulturowo kraj wpędzono mentalnie do średniowiecza?

Dalej Polsko, idźmy tym torem to może kiedyś zobaczymy podobne zdjęcia, "Polska przed rewolucją katolicką"

#protest #polska #bekazpisu
p5ychol - Pamiętacie te zdjęcia? "Iran przed rewolucją islamską", zawsze zachodziłem ...

źródło: comment_16038079765YEaKS58rSScjgtQVuZE6M.jpg

Pobierz
  • 25
@p5ychol: Przecież te protesty obnażają w jak głębokim dołku są wszystkie strony, czyli reprezentanci większości społeczeństwa. Nie ma nigdzie miejsca na logiczną, pełną szacunku rozmowę, a ludzie zamiast ze sobą rozmawiać (ot na samych protestach), to przebijają się na najbardziej wulgarny transparent / graffitti lub okładają się nawzajem. Przecież to wszystko wygląda jak kolejny etap scenariusza Idiokracji, a nie jakakolwiek próba osiągnięcia konsensusu lub chociaż kompromisu.

Smutną konkluzją jest raczej to,
@p5ychol:

Pamiętacie te zdjęcia? "Iran przed rewolucją islamską", zawsze zachodziłem w głowę: jak to jest możliwe, że oświecony kulturowo kraj wpędzono mentalnie do średniowiecza?

akurat tego typu zdjecia z Iranu nie przedstawiaja losowych ludzi z jakichs iranskich pierdziszew, tylko waska grupe elity. ten oswiecony pasza zrobil ze swojego kraju folwark dla swych poplecznikow, juz nie mowiac o tym, co wyprawiala bezpieka (sawak).

nie zebym popieral obecny fundamentalizm religijny, ale nie mozna
@Jajkowy mam dokładne takie same odczucia. Brakuje dialogu na fundamentalnym poziome. Rząd po raz kolejny pokazał że ma rzyci obywateli i usługuje tylko garstce, dokładnie tej którą nań regularnie głosuje.

Nawet niech chodzi już o przedmiot sporu tylko polaryzację społeczeństwa - "my/wy".

Emocje po tej decyzji były jednak do przewidzenia, aż takich durniów tam nie ma. Ja cały czas czekam na tzw drugie dno tej afery.
Dalej Polsko, idźmy tym torem to może kiedyś zobaczymy podobne zdjęcia, "Polska przed rewolucją katolicką"


@p5ychol: w ogólnym zidioceniu wykopu od czasu decyzji TK ty wygrałeś. Postępująca laicyzacja młodego pokolenia najszybsza na świecie, jeżeli ta decyzja coś zrobiła to tylko popchnęła ludzi przeciwko Kościołowi, PiS wchodząc w romans z Kościołem sprawia, że jak upadnie PiS to Kościół dostanie rykoszetem. A ty #!$%@? o jakiejś rewolucji katolickiej. Rozumiem, że rydzyk jest popierany
@JimNH777 kolego dwie sprawy: Po pierwsze kłania sie zrozumienie znaczenia hiperboli. Po drugie wysryw radykalizmow i idei KK, coraz częstsze wchodzenie w życie normalnie funkcjonującym Polakom oraz całkowity brak empatii doprowadzi nas w końcu do takiej właśnie sytuacji. Gdzie cały naród będzie na smyczy kleru, bo ten właśnie kontroluje wies a ta daje władze w wyborach.
@Jajkowy: Był słaby kompromis.
Teraz przykręcili śrubę, więc jak mają rozmawiać?
Protesty są łagodne.
Porównaj sobie to do protestów we Francji i niszczenia wszystkiego, co po drodze.
Doprowadzili do eskalacji, a teraz święci są.
W końcu nastąpiło przesilenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JimNH777:

Skąd wy na takie chore #!$%@? od rzeczywistości pomysły nawet wpadacie

Na wypoku są tacy co porównują malowanie po kościołach i tramwajach do tego jak Powstańcy warszawscy malowali znak Polski Walczącej na murach (,)