Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od środy 20.10 jestem na izolacji domowej, ale dowiedziałem się o tym przez internetowe konto pacjenta. Nieroby z sanepidu do mnie nie zadzwonili, nie mam aplikacji kwarantanna, nawet policja mnie nie odwiedza.

Moja żona siedzi ze mną na kwarantannie, ale nikt na nią tego nie nałożył. Dostała tylko informacje z pracy że ma nie przychodzić...

Ktoś się spotkał z podobną sytuacją? #kwarantanna #covid19 #koronawirus
  • 12
@wodzu_91: sanepid ma w #!$%@? i w sumie nakładają jakieś kwarantanny wstecz i wychodzi że musisz odbyć np tylko 2 dni bo te 8 które powinieneś liczy się od #!$%@? wie tam czego xD ogólnie jeśli myślałeś, że ten system działa to przykro mi. Ja miałem kontakt z zarażonym, gościem co ma objawy, gościem na kwaranannie i nic, chodzę do pracy i żyje sobie normalnie xd
@wodzu_91: do znajomej pomimo braku aplikacji i kontaktu sanepidu policja dzwonila czy siedzi w domu. Teraz to jest na tyle jasne ze kazdy ma siedziec na dupie bez specjalnegp zaproszenia
@wodzu_91: Ja zrobiłem test prywatnie, lab miało wysłać pozytywny wynik do sanepidu. Zero kontaktu, na ikp informacji brak. Zadzwoniłem do lekarki poz po 5 dniach i ona niby mi wpisała do systemu izolację na 10 dni od wymazu. Jestem już po kwarantannie, nikt nie dzwonił, nie dostałem smsa, policji nie było, wątpie żebym był w ogóle uwzględniony w jakichkolwiek statystykach. Dwójka moich znajomych w bardzo podobnej sytuacji. Wszystko leży xd
@wodzu_91: na izolacji nie obowiązuje aplikacja kwarantanna, tylko ci co mają kontakt z zarażon ja muszą mieć (jeśli dostaną smsa z sanepidu). Jak masz na pacjencie izolacje to musisz siedzieć, policja i tak będzie się kontaktować i sprawdzać. Żona chyba teoretycznie dla systemu nie istnieje poki jej nie podasz w sanepidzie jak już kiedyś zadzwoni, ale wg przepisów musi zostać w domu o 10 dni więcej niż masz izolacji. Chyba że