Wpis z mikrobloga

No i Fundacja Tove Jansson, autorki książek o muminkach, elegancko wyjaśniła kaje godek, mam szczerą nadzieję, że mają prawnika, który każe jej spadać na drzewo za wycieranie sobie gęby postaciami z bajek, pisanymi przez walcząca o prawa kobiet lesbijkę.
#protest
#kajagodek
#aborcja
NieJedynaNaWykopie - No i Fundacja Tove Jansson, autorki książek o muminkach, eleganc...

źródło: comment_1603736920A5WAYzDlxHcSAzg097gD6K.jpg

Pobierz
  • 31
@NieJedynaNaWykopie: Bo określenie muminki jest w Polsce dość powszechnie używane w środowiskach zajmujących się dzieciakami z zespołem Downa, tak też nazywa się oficjalnie grupa warsztatowa Fundacji Brata Alberta https://www.facebook.com/wtzmuminki/, istnieje sobie Muminki Blues Band i takie tam.

Skoro piszesz, że

mam szczerą nadzieję, że mają prawnika, który każe jej spadać na drzewo za wycieranie sobie gęby postaciami z bajek


@NieJedynaNaWykopie: to wyraziłem jedynie nadzieję, że nie jesteś hipokrytką, i tych
@ZygmnuntIgthorn: Ty się dobrze czujesz? Przeczytałeś do końca w ogóle komentarz Moomin? Problem nie leży w znaku towarowym, ale w tym, że używa tych określeń osoba zwalczająca i mająca w pogardzie osoby takie jak twórcy tych określeń. Zobacz, co Fundacja pisze - dla Tove ważna była wolność wyboru, przez godkową kobiety w Polsce takiej wolności nie mają. A godkowa bierze sobie bezrefleksyjnie hasło muminki i zadowolona.