Wpis z mikrobloga

@powsinogaszszlaja: czytałem na MUBI i według nich mogę wypowiedzieć w dowolnym dniu i mają prawo obciążyć mnie kosztami za okres kiedy obowiązywała ich polisac. Czyli mnie od 05. Do dnia wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Prawo przewiduje zmianę ubezpieczyciela - wypowiedzenie jest konieczne.
Zmiany tej można dokonać, jeśli podpisał nową umowę ubezpieczenia OC, a nie wypowiedział dotychczasowej, przez co ma podwójne OC.

Rezygnacja powinna zawierać: dane osobowe właściciela, adresy, numer rejestracyjny, markę, model samochodu oraz numer polisy ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie ubezpieczenia OC można wysłać pocztą.

To wszystko co ma zrobić. Załączenie skanu jest dodatkowym potwierdzeniem posiadania innego ubezpieczenia, które ma obowiązek posiadać.
Tylko tyle i
  • Odpowiedz
@Elrok: Tak wygląda przykładowe, prawidłowe (chyba) wypowiedzenie, konkretnie druga kratka, nie chce mi się szukać odpowiednich punktów w ustawie bo sam pilnuję terminów i nie doprowadzam do takich sytuacji jak Ty, ale zapewne trzeba napisać jak w drugiej kratce, prawdopodobnie dlatego Link4 nie przyjęło wypowiedzenia, brakowało że to jest w trybie art. 28a ustawy i chyba prawo wymaga podania nowego ubezpieczyciela i nowego okresu polisy, ale nie mam pewności, tak jak
  • Odpowiedz