Wpis z mikrobloga

@Andreth to jest sprawa matki i ojca, dlaczego wykluczasz ojcuffff??!!???

No tak, niby to kobiety są w ciąży, ponoszą z tego powodu konsekwencje zdrowotne, niby to one rodzą w bólu przez kilka godzin, niby one są w połogu przez kilka tygodni, niby one wykonują większość pracy opiekuńczej, niby to faceci w większości przypadków odchodzą z rodzin z niepełnosprawnymj dziećmi a nie kobiety ale jak to może być ze świat przez 5 minut
@Gandern ładne urojenia, nie dostaje się zwolnienia lekarskiego na okres ciąży jedynie w przypadku chorób towarzyszących ciąży
Nadal, składki chorobowe, nikt nikogo nie utrzymuje.

Nie szerzę nienawiści do mężczyzn, dla twojej informacji stwierdzenie faktu że ten wyrok dotyczy nieporównywalnie bardziej kobiet niż mężczyzn to nie jest nienawiść do mężczyzn. Nie skupianie się 24/7 na facetach i nie robienie z nich centralnych postaci każdego wydarzenia to nie jest nienawiść do mężczyzn
@Andreth: @Zgagulec:
Dlaczego w Polsce, żadne protesty nie mają prawa się udać? Bo ludzie są bardzo podzieleni i na każdym kroku plują na każdego obok jeszcze pogłębiając te podziały.
Na proteście przedsiębiorców, rolników, KOD-u wszędzie te same podziały. Są my i oni bez nawet prób dialogu czy próby zrozumienia.
I tutaj jest to samo.
To jest protest kobiet, powtarzam kobiet. Jak jesteś mężczyzną to nie masz prawa się wypowiadać, bo
@aaadam91 nikt wam nie odbiera prawa do współczucia, prawa do solidarność z kobietami i prawa protestowania. To wszystko jest czymś innym niż zrównywanie sytuacji mężczyzn z sytuacja kobiet obecnie.
Można kogoś wspierać, można walczyć o kogoś prawa nawet jeśli sytuacja nie dotyczy nas bezpośrednio/ dotyczy nas w minimalnym stopniu.

Dla przykładu; wspieram akcje czarnych osób w walce z rasizmem ale nie będę domagać się zmiany haseł na protestach żeby dotyczy również białych
@Zgagulec: Ja tam dalej czekam aż empatyczna lewica w końcu zwróci uwagę na stosunek samobójstw w Polsce gdzie na każdą kobietę przypada aż 8 mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czy wtedy kobietki będą chętnie brać udział w zorganizowanej akcji skoro nam nikt teraz nie odbiera prawa do solidarności i protestowania gdzie wielu niebieskich faktycznie z tego korzysta
@Zgagulec:

nikt wam nie odbiera prawa do współczucia, prawa do solidarność z kobietami i prawa protestowania


3 posty wyżej, oczywista szydera:

to jest sprawa matki i ojca, dlaczego wykluczasz ojcuffff??!!???


XD

Wykopki piszą żeby nie wykluczać partnerów z tragedii rodzinnej i nie zachowywać się, jakby problem dotyczył wyłącznie kobiet, a nie rodzin które tworzą z partnerami, a wściekłe macice wpadają w szał, bo NIE ZRÓWNUJ NAS TO JA CIERPIĘ JA BĘDĘ
@Andreth myślę, że w takich czasach trzeba raczej dążyć do wspierania się we wspólnych interesach ale dla niektórych to kolejny powód do pogłębiania podziałów. Ale przecież jak już zabijecie wszystkich mężczyzn, o czym tak bardzo marzycie, to już nie będzie problemów z aborcją co?
@Aiseq: różne tematy, uważam, że mężczyźni zasługują na szczególną uwagę psychologów, w związku z zaniedbaniami emocjonalnymi i głupimi zasadami społecznymi przez które nie potrafią radzić sobie z bezsilnością inaczej niż przez autoagresję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Tarec:

Wykopki piszą żeby nie wykluczać partnerów z tragedii rodzinnej i nie zachowywać się, jakby problem dotyczył wyłącznie kobiet, a nie rodzin które tworzą z partnerami, a wściekłe macice wpadają w szał, bo NIE ZRÓWNUJ NAS TO JA CIERPIĘ JA BĘDĘ NOSIĆ DZIECKO NIE PODPINAJ SIĘ.


Otóż nie. Wygłupki wyraźnie napisały że wkurza ich, że się pomija partnerów.
Problem w tym, że nie ma żadnego powodu, żeby ich w uwzględniać, bo
@Zgagulec: @Andreth: czemu zawsze znajdują się wariaci po dwóch stronach? Jako normalny, młody facet nie uważam, że ten temat powinien być roztrząsany w kwestii tego czy to bardziej dotyczy kobiet, czy wszystkich po równo. Dlaczego zawsze polacy muszą się kłócić? Tutaj problemem jest prawo, a nie to w jakim procencie kogo ta sprawa dotyczy. Mam tak samo pretensje do was, wojujące atencjuszki, jak i do inceli, którzy biorą temat od
@Tarec wzruszające są twoje anegdotyczne doświadczenia. Za to jak zobaczysz sobie na statystyki to jasno widać że praca opiekuńcza to domena kobiet. Nie powinno tak być ale witamy w patriarchacie, tym samym patriarchacie w którym mężczyźni uważają ze ich zdanie nt aborcji jest równoważne zdaniu kobiet.

Zjawisko 'but what about men' jest powszechnie znane i ta dyskusja to tego przykład
Otóż nie. Wygłupki wyraźnie napisały że wkurza ich, że się pomija partnerów.

Problem w tym, że nie ma żadnego powodu, żeby ich w uwzględniać, bo dla samego sedna akurat ich odczucia są w tym względzie bez znaczenia.

@Kleki_Petra Czekaj, co? Konieczność wychowywania upośledzonego dziecka nie ma znaczenia dla sedna sprawy?
Wy jesteście jebnięci w głowę.
@Andreth: myslisz ze covidowcy leżą wszędzie na wszystkich oddziałach? nie, są izolowani od niecovidowców i niecovidowcy też 'zajmują miejsca', bo są już braki kadrowe i sprzętowe. Jak już to nie będzie miejsca, bo nie będzie wolnego księdza żeby dzidzię namaszczyć ¯\_(ツ)_/¯.
@nemonormik: to jest ta logika - mam wrażenie że w dyskusji biorą nie dojrzałe osoby, kobiety, tylko "facetki", które mając macicę nie widzą związku płodu z zapłodnieniem - dlatego mężczyzna jako taki jest poza zbiorem danych, z którego czerpią swoja zjadliwą logikę. I faktycznie stąd bierze się ta wojenka damsko-męska - normalne kobiety myśląc o tym, że przy zapłodnieniu raczej obecny jest mężczyzna (pomijam inne technicznie metody) i szanując swojego partnera
@Zgagulec: Aborcja dla wszystkich, w tym prawna dla "ojcow", szczegolnie tych naciaganych na ciaze, i masz poparcie mezczyzn. A moga sobie mowic co chca, bo to jest demokracja ( ͡° ͜ʖ ͡°)