Wpis z mikrobloga

Skrót propagandowych wiadomości TVP: 22 października 2020 #tvpiscodzienny tag do obserwowania. W cyfrach oryginalne paski.

Koniecznie polecam rozmowę telefoniczną Pawłowicz, która znajdziecie na samym końcu skrótu.

1. Noś maseczkę, utrzymuj dystans (Brązowy Goebbels) (Rzeczywistość nie jest dobra, a tu nastrój za bardzo łagodzący)

- 2 szpital tymczasowy w Warszawie na terenie tagów Expo 2021
- Ostatnie prace na narodowym. Gotowy będzie już w tym tygodniu
- Szpitale wojskowe: ponad 1k łóżek
- Żołnierze zastepuja medyków w punktach wymazów
- WOT też wymazuje
- 1000 łóżek w 18 szpitalach: deklaracja prywatnych szpitali
- Dziś rekord: 12107 zarażonych, 168 zmarło, 3320 wyzdrowiało
- MZ: będzie więcej zachorowań
- Rehabilitacja dla tych co ciągle odczuwają skutki choroby w szpitalu MSWiA
- To 1 z pierwszych takich projektów na święcie
- działamy wyprzedzająco
- Kolejne obostrzenia wkrótce

Autor Materiału: Karol Jałtuteszwski

2. Spotkanie w BBN na temat koronawirusa

- Spotkanie z udziałem premiera, prezydenta, rządy, służb sanitarnych, wojskowych itd.

3. Ustawa antycovidowa przyjęta przez sejm (Srebrny Goebbels)
- Za 423 posłów, konfederscja przecież
- MZ: dziękuję za jednoznaczne ocenienie ustawy
- Co wprowadza nowe prawo
- Kary za brak maski były wcześniej podważanie w sądach (0 wzmianki, że słusznie)
- Przepisy dla służb i samorządów
- Rzad potrafi reagować na własne rozwiązania samorządu
- Senatorzy powinni zebrać się już jutro, ale obstrukcja totalna naraża życie Polaków i sie spotkają w poniedziałek
- Opozycja nie łączy się w walce z pandemia
- Premier stwierdził, że zakupy respiratorów i środków są w pyte i damy sobie rade
- Budka twierdzi ze PO lepiej poradziłby sobie z pandemią.
- TVP przypomina słowa Budki: koniec pandemii na jesień
- Branża fitness ucierpi
- Będzie przygotowane wsparcie dla branż

Autor Materiału: Damian Diaz

4. Koronawirus paraliżuje świat

- Ciężko w Czechach, lockdown totalny
- W Belgii służba zdrowia przeciążone: jesteśmy bardzo blisko tsunami
- Rekord w Niemczech: 11 tys dziennie.
- Lockdown w Słowenii

5. Przed debatą Trump-Biden

- Decydująca debata
- Niewielka debata Bidena przed debatą
- Liczy się każdy głos

6. Tajemnicze biznesy Huntera Bidena

- Afera mailowa Bidenów
- FBI ma już materiały
- Hunter lobbował za Ukraińską firmą
- Hunter nie zna ani języka ani ludzi Ukrainy
- Hunter pomagał Chińczykom
- To międzynarodowa korupcja
- Pojawia się nazwisko Kwaśniewskiego: siedzi w zarządzie ukraińskiej firmy i więcej zarabiał
- Twitter i FB blokuje te posty

7. Aborcja eugeniczna niezgodna z konstytucją (Srebrny Goebbels)
(Bardzo ciężko ocenić mi ten materiał, gdyż toczy się wobec niego bardzo żywa dyskusja: nie tylko polityczna, ale również moralna. Sam materiał był całkiem w porządku, gdyż przeszkadzał argumenty jednej strony i nie atakował tak bardzo tej drugiej.

Więc dlaczego Srebro: hipokryzja PiSu, który bardzo długo zwlekał z tą ustawą i teraz się kreuje na lidera Pro-life. Na dodatek sama końcówka materiału. Po 3: gra na emocjach tylko z punktu widzenia dziecka nienarodzonego. Po 4 i ostatnie: ten materiał mógł wyglądać zdecydowanie bardziej agersywnie PS. Przypominam: Goebbelsy to subiektywna opinia)

PPS. Edytowałem z brązu na srebro, gdyż bardzo się wachałem pomiędzy ocenami

- Wniosek do TK przez posłów PiS, PSL-Kukiz i Konfy
- Zapis niezgodny z konstytucją
- 2 sędziów jest innego zdania
- To było trudne zagadnienie TK
- Niezbywalna godność człowieka argumentem za tą decyzją TK
- W demokrstycznym państwie prawa życie musi być pod ochroną w każdej jego fazie
- Zasada 3 przesłanek
- Prawa nie mogą być przywilejem tylko zdrowych, ale też dla niepełnosprawnych
- Obowiązujące od 27 lat przepisy atakują godność człowieka dziecka nienarodzonego
- badanie prenatalne mimo iż dokładniejsze nie daje 100% pewności
- Karnowski: werdykt historyczny, stanął w obronie najsłabszych, czyli osób z zespołem downa i podejrzeniem innych schorzeń
- Gądecki popiera wyrok TK
- Pikieta Pro-life i lewicy pod siedzibą TK
- Lewica krytykuje: wszystkie słowa, by to skomentować, są zbyt wulgarny
- Budka: to TK nie ma prawa wydawac takich orzeczeń
- PL punkt widzenia nt aborcji popiera wiele krajow na świecie
- Aborcja nie moze byc elementem planowania rodziny
- Nie ma w prawie miedzynarodowym prawa do aborcji
- przykłady krajów: Brazylia, Węgry, USA itd

Autor Materiału: Marcin Szypszak

8. **Atak na będzie TK*

- Atak na Pawłowicz
- Info zaraz po wiadomosciach

9. "Każde życie jest cudem" o 21 w tvp2

-Film nieplanowane
- Film jest w pyte
- Fiml wywołał tornado na całym świecie
- 224 tys osób z PL podpisało petycję, by w PL udostępnić ten film
- To opowieść o miłości
- 1 taki film pokazujacy aborcje z innej perspektywy: milosc a nie wakka
- Inny film też w pyte: Każde życie jest cudem

10. *Ssędziowska kasta broni pseudoelity ZŁOTY GOEBBELS

(To jest wyraźna nagonka na sądownictwo, które ma przedstawić to środowisko jak najgorszej. Na dodatek TVP publicznie komentuje nie tylko wyroki, ale przebieg postępowania, gdyż wie "lepiej"

- Były Poseł PSL z poparciem PO i Lewicy
- Ma prokurstorskieczarzuty
- Unieważniono 2 prawidłowe przetargi
- Za 3 razem wybrano inną, droższą o 2 mln ofertę
- Grozi mu 10 lat wiezienia
- Media nie mogą brać udziału w procesie
- Ta sprawa dotyczy interesu publicznego, dlatego przebieg procesu jest nietransparentny
- Ludzie na ulicy anty utajnienie porcesu: jak sie utajnia to jest winny i ma coś na sumieniu
- To kolejna kontrowersyjna decyzja sedziow
-inne kontrowersjie: Sprawa Krauzego, łapówki Giertycha
-Sprawa pobicia operatora TVP
- Sad nie zgodził się na areszt
-Obawa o matactwa i ponowne uszkodzenie ciała
-Zła sędzia Mielcarek była anty wybory
-kasta broni swoich sojuszników, nie ważne, czy to grupa przestępczą, łapówkarze, czy atakują ludzi na ulicy
-są politycy i bogaci, ktorzy są wśród sędziowskiej rebelii
-kasta chce tak, jak było wcześniej
-
Autor Materiału: Adrian Borecki

11.
Stonoga ukradł pieniądze fundacji

- Przywłaszcztł 200 tys zł swojej fundacji
- Przegrał je w ruletke
- 3 transakcje za łącznie 217 tys zł
- sąd jest za zeznaniami stonogi
- Azyl w Norwegii, bo czuje się prześladowany
- Sakiewicz: stonoga to skandalista
- 28 wyroków skazujacych Stonogę
- Norwegia udanym kierunkiem dla tych, którzy maja problemy z prawem, a mówią o prześladowaniu sądów i władzy
- Rafal Gaweł tez uciekł do norwegii
- Oszukana fundacja Batorego
- w Norwegii Gaweł uznany za ofiare prześladowań politycznych

12.
Noś maseczkę: chroń siebie i innych

- Starsi przestrzegają, młodzi lekceważą
- Lewy namawia do maseczki
- Kubica też namawia
- Małysz apelował już dużo wcześniej
- Zmarzik też pro maseczkowy
- Kotek też ma maseczkę
- Włodarczyk pokazuje jak zakładać maskę
- Pani na ulicy dostaje szału jak nie widzi maseczki
- DDM jest w pyte

Gość Wiadomości: Napieralski vs Latos

ROZMOWA TELEFONICZNA KRYSTYNY PAWŁOWICZ W TVP INFO, TUŻ PO WIADOMOŚCIACH**

Co się stało?

Z głębi podwórka wyszło 2 mężczyzn, meneli, stanęli do przejsciu do klatki. Jeden kazał się tłumaczyć z wyroków TK, a drugi filmował. Byli po narkotykach w kaptutach. Szłam szybkim krokiem, mówiłam "proszę odejść". Osaczyli mnie pod sklepem, zadzwoniłam po policje, wylegitymowała ich. Radiowóz odwiózł mnie do domu, a oni znowu wrócili pod mój dom. Czują się bezkarni i czują się wolni, bandyterka, oni stali jak policja odjechała ale potem znowu odeszli. W grudniu 2016 po uchwaleniu ustawy dezubekizacyjnej też byłam tak atakowana, bo jestem ze środowiska PiS. Nalezy chronić sędziów a takie napady są uniewiniane. Jestem zaskoczona taką bezkarnością. Sędziowie przymykają oko. Mimo pracy policji ta bandyterka dzięki sędziom jest bezkarna.

Pani czuje się zastraszona?

Tak. To efekt szczucia na innych polityków. Tabloidy, super expressy, fakty, onety i inni się do tego przyczynają. Dziennikarze pracujący dla mediów prywatnych robia mi ciągle zdjęcia. Feministki mnie atakują. Gdyby mnie zabili, to by się ucieszyły

Obawa się pani, że tak można wpływać na wyroki sądów TK?

Mnie się nie nastraszy, ale takie działania nękające sędziów wykonuje się nie tylko na ulicy. ale też w redakcji np GW. Gw szczuje i próbuje skłócać. GW, Onety i inne gazety kłamią. Menele i osoby po narkotykach nie wpuszczaja sedziego do domu? Ludzie powinni w Polsce mieć broń.
_______________________________________
Grupa na Facebooku tvpiscodzienny: https://www.facebook.com/tvpiscodziennyskrot/
Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax
Instagram, czasami jakaś tematyczna relacja: https://www.instagram.com/jaxonxst

Goebbels to subiektywna "nagroda" dla propagandowych, manipulacyjnych bądź po prostu kłamliych materiałów. Jest 3-stopniowa: brąz, srebro i złoto. Poza tą skalą funkcjonuje niewidzialny Goebbels, przyznawany za pominięcie ważnej informacji.

Tag #tvpiscodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności mediów publicznych. Działalność prowadzona 4fun, niezależna i nieopłacana przez nikogo. Wrzucam znaleziska wtedy, gdy w danym dniu wydanie było mocne.

Studiuję dziennikarstwo i jest to mój osobisty sprzeciw wobec stanu propagadny w TV publicznej. To nie jest działalność antyPiS bądź proPO. Piszę skróty by utrwalić umiejętność jednoczesnego pisania i oglądania jednocześnie. Czasami może się wkraść jakieś pominięcie, przesłyszenie lub błąd ortograficzny. Jako, że to działalność 4fun, to w pewnych dniach skrótów pisać nie będę.

Wszystkie podsumowania bądź skrót z konkretnego dnia można odnaleźć wchodząc w odpowiedni link:

Podsumowanie Maja 2020: https://www.wykop.pl/wpis/49796745
Podsumowanie Czerwca 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/50450777
Podsumowanie Lipca i Sierpnia 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/51843125
Podsumowanie Września 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/52574369

Analiza informacji o zagranicy w wiadomościach TVP:
https://www.wykop.pl/wpis/50940443

#tvpis #bekazpisu #propaganda #tvp #wiadomosci

#gruparatowaniapoziomu #wybory #polska #koronawirus
jaxonxst - Skrót propagandowych wiadomości TVP: 22 października 2020 #tvpiscodzienny ...

źródło: comment_1603391683f3n0FGxhm9Qu7Bi9xT0N5q.jpg

Pobierz
  • 28
@jaxonxst: Do pkt 7 - należał się Srebrny Goebbels za manipulancką końcówkę, jakoby polski punkt widzenia wspierały różne państwa świata. USA i Węgry mają legalną aborcję na życzenie, Brazylia i Indonezja mają legalną aborcję eugeniczną.
Deklaracja ma dotyczyć tego, że aborcja nie powinna być traktowana jako metoda planowania rodziny. Aborcja eugeniczna nie jest metodą planowania rodziny - motywacją nie jest przy niej niechęć do posiadania dzieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@jaxonxst:

11 tysięcy w Niemczech
W Polsce 12, ale to w Niemczech jest gorzej xD

Tajemnicze biznesy Huntera Bidena
Wpierydalanie się w kampanię prezydencką w innym kraju, brawo. A jak niemiecka gazeta coś napisała o dudzie w czasie kampanii to zarzygali się ze złości, że HITLER WYBIERA PREZYDENTA W BOLZDZE UGA BUGA

Na resztę nie mam siły
@Andreth Jeżeli chodzi o komentarz przed opisem materiału: Bardziej mi chodziło o to, że narracja i argumenty przedstawiane są tylko z jednej strony: strony "dziecka nienarodzonego".
@Tym Ja to wiem, ale oceniam materiały przede wszystkim z punktu widzenia propagandy i manipulacji, a później sytuacji politycznej. Znając możliwości i standardy TVP, to byliby w stanie pojechać po bandzie i to na tle tej bandy bardzo łagodnie wyglądali.
@Tym W trakcie kampanii prezydenckiej były materiały nt. Walki o Wozy i słusznie zwrócono mi uwagę, że co innego ocenia materiału a okoliczności. Akcji nie popieram i była dla mnie skandaliczna, ale same materiały o tej akcji były dość łagodne. Dlatego nauczyłem się, by oceniać przede wszystkim same materiały pod punktem tego, czy są w porządku, czy nie.

Dlatego napisałem, że materiał o aborcji bardzo ciężko mi ocenić.