Wpis z mikrobloga

@alienv: to jedna z metod budowania argumentu, gdzie podważa się zdanie dyskutanta odnosząc się do postaci, która jest jego autorytetem i jednocześnie przeczy jego tezom. Ot, kolejny sposób na wbicie im szpilki.
  • Odpowiedz
@Baleburg: podważanie argumentów to kwintesencja dyskusji. Jedynie odpowiadając na morze pytań łatwo się potknąć o kłody rzucane pod nogi, nawet jeśli te będą niezasadne lub wręcz wyciągnięte z odwłoka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alienv: tego szanuję bardzo. Nigdy bym go nie obraził. To nie bestia z Wadowic ukrywająca gwałty ma małych dzieciach.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Ciekawostka. W Polsce był kiedyś protest ustawy na temat związków partnerskich, który imo był bardzo fajnym kompromisem (dawał osobom LGBT możliwość legalizacji związków i rozwiązania aktualnych problemów z formalnościami przy informacji medycznej, spadkach etc.) ale środowiska wokół LGBT go zablokowały bo "albo małżeństwa homoseksualne, albo nic".
  • Odpowiedz
@anonimowyloginhehe: Czyli trzeba ci uwierzyć, że to się wydarzyło, chociaż sam nie jesteś w stanie podać żadnych linków, informacji na ten temat, ani nawet roku w którym to się stało? Brzmi legitnie, tak właśnie było. A Konfederacja podobno zamierzała złożyć projekt legalizujący pedofilię i zoofilię, ale też nie mogę nic znaleźć na ten temat. Uwierzysz mi na słowo?
  • Odpowiedz
@anonimowyloginhehe: Dałeś projekt którego sprawozdawcą był Biedroń, współtworzył go Legierski. Tym samym nie tylko nie został zablokowany przez LGBT, ale był inicjatywą najważniejszych aktywistów LGBT (Biedroń - twórca KPH, w 2012 był chyba w zarządzie), do prac zaproszono m. in. MNW. Jeśli chodzi o jego storpedowanie - pierwszy z pakietów ( z projektami ) został złożony 16 lutego 2012 r. (druki 552 i 553), a drugi pakiet 22 maja 2012 r. (druki 554 i 555).

Do głosowania nad tymi projektami doszło dopiero w styczniu 2013 r. Po wielomiesięcznej debacie publicznej i naciskach na ówczesną Marszałek Sejmu – Ewę Kopacz. Na 32. Posiedzeniu Sejmu 25 stycznia 2013 r. wszystkie trzy projekty zostały odrzucone w pierwszym czytaniu.
Kilka dni później, 29 stycznia 2013 r., Sojusz Lewicy Demokratycznej ponownie złożył jeden z projektów (druki: 2381 i 2382). A Ruch Palikota zrobił to samo 1 lipca 2013 r. (druki 2383 i 2384). Projekty te skierowano 13 maja 2014 r. do pierwszego czytania, jednak nigdy się ono nie odbyło.

Posłowie Twojego Ruchu (wcześniej Ruch Palikota) próbowali doprowadzić do pierwszego czytania swojego projektu 17 grudnia 2014 r., składając wniosek o uzupełnienie porządku dziennego 83. posiedzenia Sejmu, jednak wniosek ten przepadł (głosowanie
  • Odpowiedz