Wpis z mikrobloga

Prawdopodobne lokalizacje szpitali tymczasowych:

#warszawa - Stadion Narodowy; Hala Expo
#krakow - Hala Expo Kraków
#lodz - hala Expo
#poznan - Targi Poznańskie
#wroclaw - Hala Stulecia lub Stadion Miejski
#lublin - Targi Lubelskie
#trojmiasto - Amber Expo
#katowice - Międzynarodowe Centrum Kongresowe
#szczecin - ?
#rzeszow - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce? Hala Podpromie?
#kielce - Targi Kielce?
#opole - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe?
#olsztyn - Hala Expo Mazury w #ostroda ?
#bialystok - Hala Sportowa Uniwersytetu Medycznego
#bydgoszcz - Bydgoskie centrum targowo wystawiennicze
#zielonagora - budowane Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Jak widać, poza dwoma obiektami (Stadion Narodowy oraz Hala Sportowa UM Białystok) są to hale targowe-wystawowe. Jeden szpital zlokalizowany może być w obiekcie typowo szpitalnym, ale jeszcze nie funkcjonującym - Zielona Góra.

Łącznie, przyjmując jeden szpital na województwo i dwa w Warszawie oraz uśredniając do 400 łóżek w obiekcie, powstać może 6 800 miejsc. Do obsługi potrzeba zaangażować kilka tysięcy osób personelu. Koszt to pewnie kilkaset milionów złotych.

Państwo miało co najmniej 3 miesiące aby w szczegółach zaplanować powstanie i funkcjonowanie tych placówek. W sytuacji kryzysowej wystarczyłoby uruchomić procedury organizacji, nie tracąc czasu na planowanie na gorąco obarczone błędami. Państwo miało czas, ale zrobiło nic, czego dowodem jest, że wojewodowie dopiero wskazują możliwe lokalizacje, a powinni wskazać gotowość do ich uruchomienia w najkrótszym możliwym, niezbędnym technicznie terminie...

#koronawirus
  • 35
@HansLanda88: W większości sektor prywatny to dodatkowa praca, W Polsce większość internistów pracuje w szpitalach, gabinety są po godzinach. Inny aspekt jak ktoś tylko pracuje w sektorze prywatnym to jest na kontrakcie = choruje nie zarabia, zarazi się od pacjenta = nie zarabia.
Poza tym jeden lekarz zajmie się maksymalnie 15? 20? pacjentami - jak to przeliczyć na liczbę potrzebnych lekarzy to jest to nie do zrobienia.
Gy@czarnoziem co za problem dzieci zostawić same w domu? Nie mogę słuchać lamentujących ludzi z kim ja dzieci zostawie, a bombelek już w 4 klasie podstawówki. Od 4 klasy sam wracałem do domu ze szkoły. Miałem zostawiony obiad, ktory sam potrafiłem sobie podgrzać na kuchence gazowej. Nic sie nie spaliło, nigdy nie zgubiłem kluczy. Miałem przykazane od tej do tej mogę gdzieś iść po szkole, później obiad zadania. Młodsze dzieci można zostawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnMaxwell: ale państwo zaplanowało wybory i teraz może pisać ustawy o szpitalach polowych i maseczkach bez obawy, że opozycyjny prezydent bedzie przeszkadzał. zrobiono też rekonstrukcję rządu, przez co jest silniejszy i pokonamy wirusa