Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enzojabol: może tego nie widać na zdjęciu ale porcja mięsa była solidna, zrobiłem porcje na dwie osoby. Co do dodatków, kwestia gustu. U mnie w domu tatara podawało się zawsze w takiej postaci :) a skoro o gustach się nie dyskutuje to wypuść cumplu powietrze i daj się ponieść fantazji :) skoro na coś jest przepis nie należy się zawsze trzymać go książkowo :) czasami można dodać coś od siebie
  • Odpowiedz
  • 1
@HrabiaZet: masz bardzo ograniczna wiedze kulinarna sądząc w ten sposób. Na jakiej podstawie uważasz że całkowita obróbka termiczna miesa to domena ludzi myślących a nie zwierząt i podludzi ? Tylko prosze o konkret argumenty a nie troglodyckie jakimi władasz. Może jeszcze mi powiesz ze makaron al dente jest dla podludzi bo jest niedogotowany ?
  • Odpowiedz
  • 3
@sambalsam: nie da się dokładnie zaplanować. Zamawiam każdy produkt w pewnym sensie na oko, no i trochę na podstawie doświadczenia. Najważniejsze są
podstawowe produkty jak mięso, ryby, mąka, jaja , mleko itd. Istotna role grają mrożonki, puszki, słoiki - to co dłużej przetrwa
  • Odpowiedz
  • 2
@diogene: ziemniaki jednorazowo koło 100 kg, cebula 50 kg, kapusta biała 20 kg itd. Te bardziej trwałe to np korzeniowe mogą trochę poleżeć. Mamy na statkach często (jeśli są chłodnie nie lodówki) takie coś jak ozonator - emituje ozon który przedluza świeżość warzyw i owoców
  • Odpowiedz