Wpis z mikrobloga

@anonim1133 każdej!
-Buraki ofc, potem takie kiszone dodaje do sałatki śledziowej a zakwas wiadomo, albo wypić albo do barszczu
-rzodkiewki i kalarepa, zapach po ukiszeniu jest specyficzny ale smakowo 10/10, jem jak ogórki głównie w roli dodatku do obiadu
-w sezonie kiszę botwinkę i potem dodaję maślanki, warzyw świeżych i chłodnik 10/10
-rydze, w tym roku spróbowałam i już płaczę że tak mało zrobiłam
-kapusta, najbardziej pracochłonna ale też najbardziej uniwersalna i najczęściej przeze mnie używana do zapiekania, z żeberkami, kiełbaskami
  • Odpowiedz
buraki Kiszone i kwaszone


@NIEKONWENCJONALNA: To nie jest to samo?

@n0xx: Może trochę na wyrost tego "wiadomo" użyłem, ale kto coś kisił to mam nadzieję się zgodzi, że kalafior jest pychotka - mocno polecam. Nawet ostatnio w takim małym spożywczym udało mi się znaleźć.

@hniedziela546: O, to są dwie rzeczy które właśnie się kiszą. To dobrze słyszeć, że to ma szanse wyjść dobrze. Jeszcze brokuł wrzuciłem
  • Odpowiedz
@anonim1133 nope, weź sobie jakąkolwiek kapustę kwaszoną w sklepie i nie znajdziesz tam w składzie żadnego octu ani innych zakwaszaczy, to mit (przynajmniej ja się nie spotkałam a jestem nałogowym czytaczem etykiet)
  • Odpowiedz