Wpis z mikrobloga

tl;dr respiratory skończą się do niedzieli

Ministerstwo podaje, że mamy 1115 respiratorów w p0lsce (xD)
Wczoraj było zajętych 725

Przy tempie wzrostowym respiratory wyczerpią się... do końca tygodnia

Najpóźniej w niedzielę 25.10.2020 zostanie podpięty ostatni chory pod ostatni respirator. Nie będzie wtedy nawet jeszcze gotowy szpital na narodowym, gdzie ma być dodatkowe (uwaga) 50 respiratorów XDDDD

Dla porównania z cywilizowanymi krajami: latem Wielka Brytania wydała 2,5 miliarda złotych (35 sasinów) na 30k dodatkowych respiratorów, czyli ma 30x więcej respiratorów niż wielka bolzga katolicka, gdzie sasin prze... 70 mln na wybory, które się nie odbyły i nie poniósł za to odpowiedzialności. No i walczyliśmy dzielnie z największym zagrożeniem, czyli #lgbt

#koronawirus #bekazpisu #medycyna
Radek41 - tl;dr respiratory skończą się do niedzieli

Ministerstwo podaje, że mamy ...

źródło: comment_1603253670KC5TLmoh9sfDGW3UKBg63n.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@dplus2 przecież pod respiratory podpina się ludzi którzy nie są w stanie samodzielnie oddychać. Pod tlen podpina się świadomych ale z niską saturacją. Chory, tlen, respirator, taka jest kolejność
  • Odpowiedz
@Radek41:

Dla porównania z cywilizowanymi krajami: latem Wielka Brytania wydała 2,5 miliarda złotych (35 sasinów) na 30k dodatkowych respiratorów, czyli ma 30x więcej respiratorów niż wielka bolzga katolicka, gdzie sasin prze... 70 mln na wybory, które się nie odbyły i nie poniósł za to odpowiedzialności.


Czyli jeden respirator kosztował ich średnio 84 tysiące złotych. Tymczasem w Bolzce minister Szumowski zamówił 2200 respiratorów od handlarza bronią za 370 milionów złotych.
  • Odpowiedz
@deziom: coś na temat dziecko napiszesz? XD XD XD XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD (dobrze to robie? zaorany?)
@ZaplutyKarzelReakcji: dzbanuszku jak już obgadujesz to wołaj ale to nie ja twierdze, ze kaczor przejął pół Polsatu
  • Odpowiedz
Dzisiaj nie mam ochoty się z ciebie śmiać


@ZaplutyKarzelReakcji: Mi też się przykro trochę zrobiło. Po tym jak napisałeś o tym Polsacie stwierdziłem, że jesteś po prostu niedorozwinięty a z takich ludzi raczej nie powinno.

Idź ścigać Tuska xD


@ZaplutyKarzelReakcji: dlaczego mam go ścigać przecież to kaczor zburzył te 208 szpitali, które tusk w trudzie i znoju budował.
  • Odpowiedz
@Radek41: pamiętam tę wypowiedź Morawieckiego jak mowił coś w stylu "mamy 10 tysięcy respiratorow, w użyciu jest aktualnie 200, w magazynach gotowe jest dodatkowo 350, a w razie potrzeby możemy mieć jeszcze dodatkowe 900 respiratorów, co daje nam liczbę 1500 respiratorów" XDDDD
  • Odpowiedz
Pozatym jak skonczy się ich ogolna liczba to znaczy ze w poszczególnych miejscach juz od dawna ich nie było. Bo co pacjentowi z Rzeszowa ze są 4 wolne w Szczecinie...
  • Odpowiedz
@Radek41: ale farmazony. Tam samo jak liczba nowych przypadkow covida w Polsce jest najwyższa na święcie a na dowód dane z godziny 11 gdzie większość danych spływa z calego globu spływa cały dzień. Dla twojej wiadomosci w polsce jest obecnie okolo 14 tys respiratorow. A twoja liczba to te ktore sa aktualnie przeznaczone dla osob z covid.
  • Odpowiedz
@Radek41: wg. Tego co dziś minister mówił te 1000 respiratorów to są wydane z magazynu szpitalom i ponoć na magazynie jeszcze są. Zasilają szpitale co 2 tygodnie.
  • Odpowiedz