Wpis z mikrobloga

Żeby na umowie o pracę zarabiać 17 zł netto to pracodawca ponosi koszt w wysokości ok. 28 zł za każda przepracowaną godzinę.

Jeśli ktoś jest studentem, poniżej 26 roku życia i pracuje na umowie zlecenie to żeby zarabiał 17 zł netto to zleceniodawca ponosi koszt w wysokości 17 zł. Czyli w porównaniu do umowy o pracę zleceniodawca "oszczędza" 11 zł na KAŻDEJ godzinie pracy, a do tego NIE MUSI pracownikowi gwarantować urlopu i chorobowego.

Wczoraj przeszedłem się po jednej z największych galerii handlowych w Polsce i pytałem pracowników (głównie studentów) ile zarabiają. 80% 17 zł na godzinę, reszta 18-19 zł.

Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯\_(ツ)_/¯

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #neuropa #konfederacja
  • 142
@Ignacy_Loyola: ja nie mogę się nadziwić, jak wielu z moich znajomych głosuje na konfę, bo gospodarka i liberalizm... Najśmieszniejsze jest to, że ci co na nich głosują to (przynajmniej u mnie wśród szeroko pojętych znajomych) w 100% są etatowe gołodupce, którzy nie rozumieją, że partia proponująca całkowitą liberalizację rynku, w tym rynku pracy i jego deregulację nie jest dla nich. To są propozycje dla najbogatszych, którzy w większości otrzymawszy narzędzia i
@Ksieciunio-: cicho, nie psuj dzieciom wizji swojej wielkiej parówkowej przyszłości. Przecież ci wszyscy, którzy nic z postu opa nie zrozumieli i powtarzają bezmyślnie ZAORANIA KRULA JANUSZA mają maksymalnie 17 lat i za 2 lata będą się tego wstydzić. Wiem to, byłem tam, robiłem to. W pewnym momencie życia zrzucasz kucyk i zaczynasz myśleć. Na razie niech płyną z bajką, że wolny rynek, przedsiębiorstwa, oranie lewaków i prywatyzacja wszystkiego.
@Ignacy_Loyola:
1. Bo studenci godzą się za tyle pracować.
2. Bo dzięki zatrudnianiu studentów pracodawca podnosi rentowność firmy i skoro nie musi bo - patrz punkt 1. - to tego nie robi. Zapewne wielu pracodawców dzięki takiemu układowi w ogóle stać na płacenie bandyckich podatków dla reszty na UoP.
3. Nie musi organizować urlopów, ale nie ma też pewności, że dany pracownik nie zniknie z dnia na dzień - ponosi ryzyko.
Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać.


@Ignacy_Loyola: bo rozmawiałeś z ludźmi których praca wyceniana jest na minimum + ci sami ludzie nie upominają się o wyższe płace bo albo im takie pasują, albo na ich
@Ignacy_Loyola: bo to tylko studenci wykonujący dorywcze prace a nie specjaliści z wąską specjalizacją i dziesięcioletnim doświadczeniem oraz 3 kierunkami? Przecież nikt nie będzie rzucał nie wiadomo jakich pieniędzy na taką pracę, skoro może w ciągu kilku dni wziąć z ulicy kolejną osobę, piszesz takie bzdury jakbyś wczoraj dowiedział się czym jest rynek pracy.
Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯_(ツ)_/¯


@Ignacy_Loyola: bo to złodzieje są wiadomo. Lepiej by było jakby państwo paradoksalnie zabierało i potem robiło zwroty np. co kwartał.
Teraz pytanie skoro pracodawca "oszczędza" ok. 11 zł na każdej godzinie, bo nie musi płacić "haraczu" dla państwa to dlaczego nawet połowy "zaoszczędzonej" kwoty nie da pracownikowi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯_(ツ)_/¯


@Ignacy_Loyola:

sluchaj dalej #!$%@? #!$%@?, to daleko zajedziemy xD

Nikt nie bedzie placic wiecej, niz musi.
@DaeronTargaryen: zgadza się, i chwała tym ludziom ze to robią. Tylko co to zmienia? Nikt w sklepie do emerytury nie pracuje, jest to tylko droga do lepszej pracy i jako praca dodatkowa czy „pierwsza praca w życiu” chyba ma to sens. Prawda?
Pracodawca nie da młodemu więcej niż staremu


@engineer: To ciekawe, bo ja i kilku moich rówieśników po 26 urodzinach zaczęliśmy mniej zarabiać bo zaczęliśmy płacić podatki. Podobnie rok wcześniej jak wprowadzono tą obniżkę podatkowa zaczęliśmy zarabiać więcej niż przed jej wejściem w życie.
Zwolnienie z dochodowego do 26 roku życia to świetna sprawa, zachęca młodych do szybkiego rozpoczęcia pierwszej pracy oraz w przeciwieństwie do 500+,13 emerytury zachęca do pracy i premiuje
@Ignacy_Loyola: Jestem menadżerem w jednej z sieciówek wiec przychodzę z pomocą w rozwiązaniu zagadki.
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Czemu najwięcej jest tam studentów?
Taniej to fakt ale nam nie trzeba tęgich umysłów tylko rąk do pracy i często na śmieszne etaty np 1/4 czy 1/2 więc najczęściej na coś takiego zgodzi się właśnie student który łączy to wszystko z zajęciami
Ehh, kucu. Wracaj na podstawy przedsiębiorczości.


@Ignacy_Loyola: A żeby jeszcze w szkołach były porządne podstawy. Nauczyciele nie umieją nauczyć tego to raz. Dwa jest to traktowane jak każdy inny przedmiot, czyli oceny i sprawdziany, a to błąd, bo wcale nie zachęca do nauczenia, tylko do ZZZ (zakuć, zdać, zapomnieć). Trzy te lekcje są często zapchajdziurami, na równi z religią, plastyką i muzyką.
wi? Przecież Korwin mówił, że jak nie będzie podatków to pracownik od razu zacznie więcej zarabiać. ¯_(ツ)_/¯


@Ignacy_Loyola: no ale masz tylko osoby poniz3j 26 roku zycia, to co to za wybor i jaki rynek pracownika?