Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś kto zajmuje się rekrutacją programistów za granicą? Powiedzmy że chciałbym wyemigrować i znaleźć dobrą pracę przy równoczesnym braku wyższego wykształcenia. Doświadczenie jest, umiejętności są. Czy brak papierka jest dużą przeszkodą? Czy można to nadrobić certyfikatami czy odpowiednimi firmami w CV?

edit: studiować studiowałem, ale to olałem :P

#emigracja #it #programista15k
  • 17
@Hulleck123 za granicą nie patrzą tak na studia jak w Polsce, głównie dla tego że ciężko stwierdzić jaki jest poziom uczelni chyba że ukończyło się studia na prestiżowej uczelni. Dlatego w przypadku emigracji ważne są umiejętności, chęć rozwijania się oraz język.
Druga kwestia podałeś za mało szczegółów co do twoich umiejętności.
@Hulleck123: ogolna zasada jest taka ze papier nie jest wymagany jak masz doswiadczenie i umiejetnoci
ale niektorzy sie snobuja i wpisuje ze trzeba, ale nie czesto
instytucje europejskie za to maja rozne frameworki, i tam konkretnie sie to przeklada na kase, czyli np wyzsze i 6 lat expa da ta sama kase co np brak wyzszego i 12 lat expa
tyle
masz umiejetnsoci to probuj
chodziło mi o całokształt, a szczegóły to 6+ expa, fullstack, angielski i praca w międzynarodowym korpo


@Hulleck123: Nie, nie da sie po 6 latach expa znalezc zadnej pracy za granica bez studiow. Nawet przy programowaniu pralki potrzebuja papiery.