Wpis z mikrobloga

Dzień 44 - 52:

Dawka bez zmian (ok. 30 mg na dobę)

Postanowiłem napisać, ponieważ zauważyłem dwie zmiany - pierwsza (najgorsza): na czole wyskoczył mi pewien podskórny guzek o średnicy ok. 1-1.5 cm. To po prostu jakieś małe uwypuklenie na czole, widoczne pod kątem. Być może to po prostu wielki pryszcz pod skórą, który się dopiero tworzy - nie wiem, oby to było normalne i zeszło jak najszybciej. Druga zmiana dotyczy stanu suchości, zauważyłem, że skóra jest nadal raczej sucha, ale wydaje mi się, że suchość jest mniejsza niż jeszcze np. 2-3 tygodnie temu - dotyczy to zarówno twarzy, ust, pleców, jak i włosów.

Poza tym brak zmian (w tych poprawy stanu skóry), tak samo brak jakichś szczególnych skutków ubocznych.

#tradzik #izotek #zdrowie #dermatologia #medycyna
  • 22
@maciej9991: trochę słabo, ja już po tym czasie miałem czyściutko, czasami tylko coś na nosie wywali (ale to niestety do teraz). Duży był u Ciebie problem przed rozpoczęciem kuracji?
@Dzienny: nie jakiś ogromny problem (porównując do zdjęć z internetu), ale kwalifikowałem się do izoteku, bo problem był jednak niemały. Wszystkie inne metody zawiodły, więc został izotek.

Jaką miałeś dawkę? Może to właśnie jej kwestia.
@michal_77: są efekty w porównaniu z zeszłym rokiem - to zdecydowanie. Wiadomo, że nie jest idealnie, ale raczej było warto.
Lecę na dawce 70 mg na dobę (a ważę ok. 70 kg). Większej już nie dostanę, to maksimum.
Na szczęście poza suchością skóry (trochę jest zaczerwieniona) i ust to nie mam żadnych większych skutków ubocznych.
@maciej9991: maść z izotretynoiną i effeclar na zmane do tego dieta ketogeniczna. jest spora poprawa, ale mnie interesuje, żeby ta cera była niemalże idealna :/ wlasnie dlatego mysle o ponownej izotretynoinie tylko o axotrecie bo lekarz mi proponował
@michal_77: na co dzień jestem dosyć zajęty, ale drobny sport (typu krótki bieg lub gra w piłkę) niczego nie zmienił u mnie. W lecie nie mogłem za bardzo wychodzić na słońce, chyba że z grubą warstwą kremu z filtrem, więc nie wyjeżdzałem na plażę ani się nie opalałem.
@michal_77: obecnie jestem zadowolony z kuracji, ale ciągle boję się co będzie gdy przestanę łykać tabletki, gdyby obecny mój stan się utrzymał, to wystaczyłoby mi pozbyć się blizn i miałbym bardzo dobrą skórę.
@maciej9991: złapałem covida tak naprawde na poczatku kuracji i to tak #!$%@?łego, że do dzisiaj go czuje (dusznosci etc, ale to moze byc tez nerwica spowodowana wlasnie covidem) do tego problem ze stawami ktory mialem, doslownie czulem ze stac nie moge na nodze (tez mam dodatkowo naderwane więzadło) wiec sie skumulowało. moozliwe poprostu, ze przez tego covida sie czulem bardziej #!$%@? i wszystko zgoniłem na izotek