Wpis z mikrobloga

Nienawidzę małych cwanych przedsiębiorców, szczególnie restauratorów. Najgorszy typ człowieka, wszyscy z nich to cwaniacy, kręciarze, zatrudniają w większości Ukraińców i młodych, któzy pracują po 12h za śmieciową pensję, dorabiają się kosztem innych i są wyznawcami #korwinizmu. Często są ludźmi, którzy uważają się za ludzi sukcesu, w rzeczywistości są niedouczeni, brak im wiedzy w najprostszych sprawach, często mają mocne zdanie na temat polityki, ale to tylko słowotok, który nie ma odniesienia w rzeczywistości.
***** januszy biznesu, nakładać podatki i wprowadzać dodatkowe obostrzenie dotyczące zatrudniania. Koniec wyzysku kosztem najbiedniejszych. Niektórym wydaje się, że na wszystko są proste odpowiedzi, w prawdziwym życiu tak nie ma, wszystko jest płynne i jeżeli ktoś mówi inaczej, to jest zazwyczaj w błędzie. Życie nie powinno tak wyglądać, niewidzialna ręka wolnego rynku nie istnieje. #programista15k Dorastam, zagłębiam się więcej w historii i to wpływa na mój światopogląd.
#przedsiebiorczosc #oswiadczenie #bekazlewactwa #bekazprawakow

  • 36
@svr_: ps. To trochę nieeleganckie, że rozwinąłeś (poprzez funkcje "edytuj") swoją pojedyncza odpowiedź o treści "xd" już po tym, jak Ci na nią odpowiedziałem, ale nie mam żalu.
Ale żeby się ustosunkować - zasada wzajemności działa w obie strony, stąd nazwa.
A z podejściem "ci co robią za minimalną, nie nadają się do korpo", tak jak wspominałem daleko nie zajedziesz. Niestety, ale obawiam się, że jednak niestety potwierdzasz stereotyp polskiego prywaciarza:
@svr_: no i tak to z wami jest. Szanse na jakieś porozumienie czy kompromis niewielkie.
Ja nie mam o co płakać, ze swojej roboty jestem zadowolony.
Jednak współczuję ludziom, którzy muszą pracować dla takich jak ty. Epitety sobie daruję.
@Kotouak: ale o jakim ty kompromisie chcesz rozmawiać? Mam jak widzisz trochę dłużej konto tutaj od ciebie i uwierz mi lub nie ale nic nowego nie napisałeś, śpiewka od zawsze ta sama.

którzy muszą pracować dla takich jak ty.


nie martw się, jeszcze jestem na tyle zdrowy na umyśle, żeby polaków nie zatrudniać.

Ja nie mam o co płakać, ze swojej roboty jestem zadowolony.


ciesze się.
@svr_: 1) skoro kilka osób myli tak samo, to może coś w tym jest.
2) prawda leży po środku. Specjalnie zacząłem od skrajnej strony, żeby było "z czego schodzić". W biznesie to standard, powinieneś o tym wiedzieć...
3) nawet jeżeli zgodzisz się z pkt 2, masz zbyt dużo głupiej dumy, żeby przystać na kompromis. Niepotrzebnie
4) nie dość, że generalizujesz pracowników jako grupę społeczną, to jeszcze generalizujesz cały naród i to
@GienekZFabrykiOkienek: "jak płacisz orzeszkami to nie dziw się że pracują dla Ciebie same małpy".
No ale jak widzimy, nie każdy łączy wątki tak szybko i nie każdy czyta artykuły na temat obecnych trendów w biznesie.
Może nie wspominajmy o tym, że Forbes robi ranking top employers, bo jeszcze ktoś powie, że Forbes jest lewacki XD
@svr_: nawet jak ktoś gówno potrafi (bo np nie miał szans się nauczyć), ale jest pracowity i chętny do nauki, to nie powinien być traktowany jak śmieć. Zresztą - traktowanie jak śmieia kogokolwiek, dzięki wykorzystaniu struktury zależności, jest mega słabe.
Jak wyprzedzisz babcie o lasce w kolejce do kasy, to też będziesz się tym chwalił?
@Korouak @svr_ @GlenekZFabrykiOkienek
Podsumowując, postawiona teza została potwierdzona. Ludzie którzy znaleźli się w najmniej korzystnej sytuacji życiowej są wykorzystywani przez prywaciarzy Januszy i panuje na to przyzwolenie. Kasa tłumaczy wszystko, nikt nie spogląda na jej pochodzenie. Tak chyba nie powinno być.

Mała anegdotka, mój wujek spędził trochę czasu w Niemczech(mogę tylko wspomnieć, że pracę miał spoko, dużo zawdzięczał swojej osobowości), później wrócił i założył firmę związaną z elektryką, monitoringiem itd., ogólnie bardzo
@Proxima_Centauri: no i to jest ten consensus, o którym wspominałem. Po prostu - warto być przyzwoitym. Tak jak gardzę Januszami - wyzyskiwaczami, tak do człowieka, któremu nie odbiło od pieniędzy i który potrafi szanować swoich pracowników, ja również mam szacunek.
Pozdrów wujka - takich ludzi nam trzeba!
Szkoda tylko, że nie każdy to rozumie.
Pozdrawiam i dziękuję, że odpisałeś.