Wpis z mikrobloga

Nienawidzę małych cwanych przedsiębiorców, szczególnie restauratorów. Najgorszy typ człowieka, wszyscy z nich to cwaniacy, kręciarze, zatrudniają w większości Ukraińców i młodych, któzy pracują po 12h za śmieciową pensję, dorabiają się kosztem innych i są wyznawcami #korwinizmu. Często są ludźmi, którzy uważają się za ludzi sukcesu, w rzeczywistości są niedouczeni, brak im wiedzy w najprostszych sprawach, często mają mocne zdanie na temat polityki, ale to tylko słowotok, który nie ma odniesienia w rzeczywistości.
***** januszy biznesu, nakładać podatki i wprowadzać dodatkowe obostrzenie dotyczące zatrudniania. Koniec wyzysku kosztem najbiedniejszych. Niektórym wydaje się, że na wszystko są proste odpowiedzi, w prawdziwym życiu tak nie ma, wszystko jest płynne i jeżeli ktoś mówi inaczej, to jest zazwyczaj w błędzie. Życie nie powinno tak wyglądać, niewidzialna ręka wolnego rynku nie istnieje. #programista15k Dorastam, zagłębiam się więcej w historii i to wpływa na mój światopogląd.
#przedsiebiorczosc #oswiadczenie #bekazlewactwa #bekazprawakow

  • 36
  • Odpowiedz
@Proxima_Centauri: pierwsze pięć słów z załączonej piosenki wyczerpaloby temat z mojej strony(σ ͜ʖσ)

Ale dodam tylko, że śmieszy mnie ta dwubiegunowość prawakow względem pracowników gastro:
1) może nie płacę dużo, ale masz przecież drugie i trzecie tyle z napiwków. "Nie biegamy, zarabiamy, hehe"
2) to nie jest niczyj obowiązek żeby dawać kelnerowi napiwek - oni przecież mają pensje.

A potem wielkie zdziwienie, jak
Kotouak - @Proxima_Centauri: pierwsze pięć słów z załączonej piosenki wyczerpaloby te...
  • Odpowiedz
@svr_: nie wszędzie... Istnieją firmy, w których szanuje się pracownika i dba o jego rozwój. Ale bardzo niewielki odsetek tych firm ma polski kapitał.
Niestety - Polak Polakowi Polakiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A potem wielkie zdziwienie, jak się okaże, że barmani wraz z kelnerami kręcą tak zwane wałki.


@Kotouak: o tak, za każdym #!$%@? razem. Jak janusz kombinuje to oczywiście bo jest chciwy, ale jak pracownik kradnie to tak naprawdne mu się należy i to tylko w odpowiedzi na wyzysk XD
  • Odpowiedz
@svr_: problem mam taki, że moim zdaniem przykład idzie z góry. Jeżeli właściciel/szef jest w porządku, to pracownicy z reguły odpłacają się tym samym - zasada wzajemności, mówi to Panu coś? Problem jest w tym, że wielu prywaciarzy (nie wszyscy) są z pozycji wyjściowej nastawieni na to, że pracownik to leń i "gorszy ode mnie, bo to ja trzymam forsę". Na takim podejściu daleko nie zajedziesz, no chyba że nastawiasz się
  • Odpowiedz
to pracownicy z reguły odpłacają się tym samym


@Kotouak: xD

A potem wielkie narzekanie tych Januszu biznesu, że korporacje płacą za dużo (XD) i to "nie w porządku", że zabierają nam pracowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No na pewno, bo ci robią za najniższą w januszexie to się do korpo nadają, aha

zasada wzajemności

z tego co piszesz to twoja zasada w jedną stronę tylko działa.
  • Odpowiedz
@Kotouak: a co ja mam odpowiadać na twój festiwal życzeń, widocznie nigdy nikogo nie zatrudniałeś tylko się nasłuchałeś jaki cesarz zły, a bojarzy dobrzy, baj. Pracownicy oczywiście nie kradną, nie piją, nie są #!$%@? ani leniwi xD
  • Odpowiedz
@svr_: złe postawy ze strony pracowników, owszem zdarzają się.
Jednak negatywne nastawienie, ze strony wyjściowej, pracodawcy wobec pracownika, moim zdaniem, mija się z celem.
Nawet jeśli ktoś pójdzie do pracy z pozytywnym nastawieniem, po spotkaniu się z brakiem szacunku i nadmierną kontrolą, będzie zdemotywowany.
Jak wyjaśnisz to, że etyczni pracodawcy, z reguły osiągają dużo lepsze wyniki finansowe, niż tzw. januszexy?
Jak wyjaśnisz to, że ludzie z gównofiremek masowo uciekają do korpo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotouak: no jak ty twierdzisz że januszex m taki sam kapitał jak korpo i podobnie zarabia to chyba cie pogrzalo.
A z małych firm uciekają bo tam ciężko się schować ze swoją #!$%@?ą
  • Odpowiedz
@svr_: dlatego kompetentny i doswiadczony pracownik nie będzie sobie zawracał głowy januszexami.
A janusze jakoś nie mają pomysłów, jak tu takiego kompetentnego zatrzymać i mieć dzięki niemu profity ¯\_(ツ)_/¯
Oczywiście, na szczęście, nie każdy polski przedsiębiorca jest taki, jednak niestety, więcej można zaobserwować tych negatywnych przykładów.
  • Odpowiedz
Oczywiście, na szczęście, nie każdy polski przedsiębiorca jest taki, jednak niestety, więcej można zaobserwować tych negatywnych przykładów.


@Kotouak: to tak samo jak pracowników

jeszcze tu się odniose

Nawet jeśli ktoś pójdzie do pracy z pozytywnym nastawieniem, po spotkaniu się z brakiem szacunku i nadmierną kontrolą, będzie zdemotywowany.


nawet jak ktoś zatrudnia na początku z pozytywnym nastawieniem to go polaczki etatowe zaraz wyleczą.
  • Odpowiedz
@svr_: czy mi się wydaje, czy dochodzimy do consensusu, że prawda leży mniej więcej po środku, w tym przypadku?

Mam hipotezę taką: problemem są zarówno nieetyczni pracownicy, jak i nieetycznie pracodawcy, jednak warto być przyzwoitym i szanować siebie nawzajem.

Zgodzisz się?
  • Odpowiedz