Wpis z mikrobloga

Smiac mi sie chce z tych wszystkich bojowkarzy #apple ale tez innych fanboyow innych marek. Co za #!$%@? konsumpcjonizm! Wylaczam z beki ludzi z #it, programistow apek i technicznych ktorzy czasami musza pracowac na najnowszych sprzetach. Ale reszta? 95 procent uzywa smartfona do FB, IG, Spotify i paru innych apek. Raz na miesiac wstawi zdjecie na IG. Ale nie, rok temu kupilem iphone, Apple mial konferencje wczoraj z nowym iphone ktory ma 5 procent lepszy aparat I 3 procent lepszy procesor. Wow! Ten stary juz nie jest dobry! Musze miec nowego! Przez rok oszczedzalem i udalo mi sie zebrac 10k, Wow! Musze isc wydac polowe na nowego iphone! Taki wasz wyglont, zj3by.

Normalny czlowiek ma w dupie to i kupuje nowy smartfon, gdy albo stary sie zepsul albo potrzebuje faktycznie lepszy sprzet, a nie po to zeby przegladac instagrama.

#apple #iphone #smartfon #biznes #pieniadze #wykop
  • 17
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: Choć warto przy tym zaznaczyć, że generalnie twoje słowa można byłoby podpiąć pod wszystko. Tak samo jak właścicieli aut, rowerów, telewizorów itd.

Inna sprawa, że jedni wolą oszczędzać a drudzy wydawać swoje pieniądze na jakieś własne przyjemności. Nie ma w tym mimo wszystko nic złego.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: konsumpcjonizm nie ma za dużo wspólnego z byciem fanbojem. Ludzie po prostu bronią marki X czy Y, żeby samych siebie przekonać, że wybór jednego smartfona za 5k był lepszy niż innego smartfona za 5k.

Konsumpcjonizm postępuje i jest napędzany coraz bardziej przemyślanym marketingiem. I to na prawdę nie dotyczy wyłącznie smartfonów. Ludzie kupują mnóstwo zbyt drogich rzeczy, których de facto nie potrzebują. Pierwszy z brzegu przykład, jaki mi się nasuwa
sowiq - @SzalonyFanMalysza: konsumpcjonizm nie ma za dużo wspólnego z byciem fanbojem...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzalonyFanMalysza: Ja też zawsze kupuję flagowce..
Po 3 latach za 700zl :D Np mój Pixel 2XL zmiata fotograficznie wiele dzisiejszych telefonów a wydajnościowo średnia i niska półkę.
Jednak YT, Spotify, chrome i wykop z messengerem dzialaja. Po co mi 865 jak wszystko płynnie chodzi ?
Jedyne co by mnie skłoniło do zmiany na kolejnego flagowca (używkę kilkuletnia xd ) jeszcze lepszy aparat , ekran 120Hz.
Osiągnęliśmy telefony 8/10 w skali perfekcji
  • Odpowiedz