Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie się podoba?
Że ludzie przestali hajpować Samsunga Galaxy S. Są tańsze, dużo lepsze alternatywy i ludzie to zauważyli. Szkoda, że tak późno i po wpadkach samsunga jak z kiepskim procesorem na EU rynek.
Ale fenomenu Apple w tych cenach i przestarzałą technologią jaką dają jak screen FHD+ 60Hz, powolne ładowanie za 1000$ to ja tego nie zrozumiem. I nawet tego ios co piszą, że super, a tak naprawdę android obecnie działa wyśmienicie bez crashy itp jak to miało miejsce 2-3 lata temu. No ja nie ogarniam, nie że hejtuje, ale taki Xiaomi Mi10 Ultra pozamiatał rynek swoim aparatem i ładowaniem 120Wat. A to jest CHIŃSKI TELEFON.
#apple
  • 38
@Neaopoliti: Ale ja nie mówię że hejtujesz. Odnoszę się do tego że nie rozumiesz. Ludzie kupują rzeczy bo lubią, mogą lub zwyczajnie chcą. Jak idziesz do sklepu po zakupy to też najpewniej kupujesz rzeczy które lubisz a nie tylko te najtańsze żeby w domu się nie krzywić przy śniadaniu. Tak to działa z każdym innym produktem. Co z tego że coś jest tańsze czy w czyjejś opinii lepsze skoro tobie się
@Neaopoliti: Ja wybieram iPhone z oszczędności ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasu i nerwów.
Mój obecny iPhone mam z 5-6 lat, gdy będę chciał wymienić, to ten sprzedam za 500-600 zł (albo wrzucę do szuflady) i wezmę kolejny na 6 lat. Tak zrobiłem też z wczesniejszym.
Androidy też posiadam, ponieważ programuję na androida dla zabawy, ale te smartfony zwykle po 2-3 latach były nic niewarte i bezużyteczne, mam
@asdfghjkl: chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem wyraźnie, że nie rozumiem dlaczego flagowy telefon Apple, który kiedyś był wyznacznikiem innowacyjności nie posiada tego co przeciętny flagowiec, a do tego kosztuje kupe kasy. Czym się ten telefon różni od poprzedniej generacji? No praktycznie niczym, troszkę lepsze to i to, co jest logiczne z postępem technologicznym, ale nadal nie ma najlepszych dostępnych rzeczy.
@ks2m: nie mam takich danych, ale dla mnie to co zrobiło Xiaomi to czapki z głów. Nawet Huawei P40 Pro, który ma soczewkę IMX od Sony na wyłączność nie potrafił go przebić.
@voot: pisałem o tym, androidy kiedyś to był tragedia i masz rację. Z drugiej strony szanuję, bo ja co rok zmieniam telefony ze względu na baterię, ale pracuję na telefonie codziennie, więc ładuję i 2x dziennie na SOT po 6-7h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
w androidzie niecierpie nakładek producenta. Mam alergie na wszelkie rodzaju usprawniacze "oczyszczacze pamieci" i inny bloat zainstalowany domyślnie, ktory z zalozenia ma poprawic wrazenia z uzytkowania, a w 99% udaje sie i tak znalezc lepszy odpowiednik rozwiązania w GP. Z reszta nietylko o doinstalowany soft tutaj chodzi, ale ogolnie o zarzadzanie procesami w tle. Polecam zapoznac sie z lektura https://dontkillmyapp.com/ Dlatego zawsze po zakupie pierwsze co robie to odblokowanie bootloadera i wziyta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neaopoliti: prawda jest ukryta w podejściu w tworzeniu i aktualizacji systemu operacyjnego.

Jeżeli Google zaraz nie zaproponuje rozwiązania na budowę ekosystemu dorównującemu temu co Apple proponuje, to Android padnie na gębę.

Apple wspiera swoje leciwe sprzęty dostarczając ostatnie wersje iOS-a.

Ponadto Swift wydaje się wydajniejszy niż Java/JVM.
@Neaopoliti: A czym się różni poprzednia generacja Samsunga od obecnej? Postęp składa się z małych kroków. Czasy gdzie co roku miałeś przełom dawno już minęły. Nawet nie minęły... Nigdy ich nie było. Problemem jest to że ludzie co roku zmieniają telefon a niektórzy kilka razy do roku i dlatego jest wrażenie że nie ma postępu bo to ciągle drobne zmiany. Nie posiada pewnych rzeczy a pomimo tego od ponad dekady to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chianski: i tak i nie.

Samsung we współpracy z Microsoftem np. dostarczy możliwość zdalnego uruchomienia jednej appki ze smartfona na Windowsie.

Samsungowe tablety i smartfony umieją sobie przekazywać połączenia (nie wiem jak z zegarkiem).

Samsung napiera że swoim rozwiązaniem DeX, aby można było nawet nie nosić laptopa w pewnym zakresie.

Ogólnie Google zamiast przekupywać Samsunga o wyłączanie swoich funkcjonalności, to powinni zacieśnić współpracę, bo pomysły zarówno Samsung, jak i Google ma
@asdfghjkl: Samsung właśnie jest wyznacznikiem trendu w androidzie.
Wpakował ekrany 1440p, HDR, notcha, 90/120 Hz, IP68, indukcję, do tego aparaty z zoomem.
Jak chciałeś kupić "najlepszy" telefon ze wszystkimi bajerami to jednak seria Galaxy S wyznaczała ten trend, drogi, ale miał wszystko. Teraz to już się zrównało. Taki Xiaomi zaorał rynek aparatów i ładowarką 120Hz, Oneplus uznana przez prawie każdego za najlepszy system OxygenOs, Oppo lider innowacyjności (chowana kamerka pod ekranem,