Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie się podoba?
Że ludzie przestali hajpować Samsunga Galaxy S. Są tańsze, dużo lepsze alternatywy i ludzie to zauważyli. Szkoda, że tak późno i po wpadkach samsunga jak z kiepskim procesorem na EU rynek.
Ale fenomenu Apple w tych cenach i przestarzałą technologią jaką dają jak screen FHD+ 60Hz, powolne ładowanie za 1000$ to ja tego nie zrozumiem. I nawet tego ios co piszą, że super, a tak naprawdę android obecnie działa wyśmienicie bez crashy itp jak to miało miejsce 2-3 lata temu. No ja nie ogarniam, nie że hejtuje, ale taki Xiaomi Mi10 Ultra pozamiatał rynek swoim aparatem i ładowaniem 120Wat. A to jest CHIŃSKI TELEFON.
#apple
  • 38
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: A jednak iPhone sprzedaje się najlepiej. O czym to świadczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość ludzi na gdzieś te cyferki serio. Albo coś spełnia oczekiwania albo nie i ostatecznie tylko to się liczy jaki widać. W roku przyszłym też iPhone będzie się sprzedawał najlepiej sam zobaczysz
  • Odpowiedz
@patrolez: Smartwatche Samsunga są najbardziej smart ze wszystkich na androida, pozwalają dzwonić, używać apek z telefonu, odpisywać na maile i smsy, czy inne powiadomienia, dodawać wydarzenia do kalendarza. Zegarkowa apka do sterowania dźwiękiem/odtwarzaniem pozwala na sterowanie wszystkim, co ma interfejs w powiadomieniach telefonu, dzięki czemu tą samą „tarczą” sterujesz Spotify, Youtube czy Audioteką, bez konieczności zmiany apki w zegarku.
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: Tylko że ekosystem i jakość apek na Iphona bije te na Androida. Plus kupując fajfona możesz zapomnieć wymianie telefonu na minimum 3 lata. Wielu moich znajomych wymienia fajfony po 5 latach.
  • Odpowiedz
@Neaopoliti: ja tam zawsze lubilem telefony sony. Mimo ze czasem sie #!$%@? ktorys to i tak nie ma lepszego niz xperie z compact 3 czy 5. Teraz mam xz2 i wielce mi sie podoba mimo ze spora. Zadnych nachalnych dodatkow i aplikacji. Dobry aparay. Nawet niby filmy 60 kps xd bateia na 20h.
  • Odpowiedz
  • 2
Jeżeli Google zaraz nie zaproponuje rozwiązania na budowę ekosystemu dorównującemu temu co Apple proponuje, to Android padnie na gębę.


@patrolez Nie padnie. Ludzie potrzebujący customozacji nie przesiądą się na system, który nie pozwala nawet zainstalować dodatku do swojej przeglądarki czy zmienić układu ikon na pulpicie.
  • Odpowiedz
  • 0
@patrolez Miałem podobnie ostatnio przy wyborze Tabletu - Apple ma świetne, wydajne Pro + przemyślany system gestów i genialne aplikacje w sklepie, ale jak zacząłem liczyć ilu "oczywistych" rzeczy na iOSie nie zrobię, to skończyłem na Tabie S6.
Samsung niestety też domyślnie jest wykastrowany z wielu funkcjonalności poza USA, ale przynajmniej da się to obejść odpalając Good Locka po VPN-ie :)
  • Odpowiedz
@sexlord: Przecież podałem - nie zainstaluję dodatków do swojej przeglądarki, co kompletnie ją ogranicza. Mam wymieniać dalej? Na szybko:
- Nie ma chat headów ani żadnych innych nakładek, bo aplikacje nie mogą rysować w overlayu.
- Nie zainstaluję niczego na własną rękę spoza sklepu.
- Nie uporządkuję pulpitu po swojemu, o zmianie drawera czy ekranu blokady nie mówiąc.
- Nie mogę mieć alternatywnych profili użytkownika.
- Nie odtworzę plików dźwiękowych w większości aplikacji w nienatywnych formatach, w których przechowuję kolekcję swojej muzyki, bo Apple nie pozwala mi doinstalować
  • Odpowiedz
- Nie zainstaluję niczego na własną rękę spoza sklepu.


@Tarec: Zainstalujesz, ale trochę inaczej niz dwuklik na ipk(odpowiednik apk).

I uprzedzając - bo wiem dokąd ta dyskusja zawsze prowadzi


@Tarec: Nie wiesz. Byłem po prostu ciekawy. Kiedyś sam przygotowywałem romy na urządzenia z WM, potem android tam juz swoich romów nie robiłem ale instalacja customów itd. Teraz mam ip i mam w dupie customizacje, mam nadal domyślna tapete
  • Odpowiedz