Wpis z mikrobloga

@Jarkendarion: Rybołówstwo powoduje ogromne zanieczyszczenie plastikami.

Problem biedy jest wynikiem przeludnienia. No, ale żeby trzeci świat to pojął musiałby mieć dyktaturę pokroju Chin

Nie jest to konieczne. Wzrost jakości życia znacząco zmniejsza dzietność. Więc inwestowanie w infrastrukturę, edukację

Podobno ograniczenie się do mięsa ryb nazywa się semiwegetarianizm

Pescowegetarianizm jest odmianą semiwegetarianizmu
  • Odpowiedz
@Tyraxor: Jakoś życia niekoniecznie. Czynnikiem jest świadomość. Ludzie muszą zrozumieć, zwłaszcza w 3 świecie, że wyż demograficzny to inflacja wartości człowieka.

Wolę semiwegetarianizm fishowegetarianizmu XDDDD
  • Odpowiedz
Jak można znieść płace ?


@GlupiPajonk: Normalnie, wszystko co jest produkowane jest produkowane dla dobra i pod użytek komuny, i wtedy nie potrzebne są płace. Przez solidarną współpracę rąk i mózgów robotników w każdej zawodowej gałęzi produkcji, poprzez przejęcie kierownictwa we wszystkich fabrykach przez samych wytwórców w takiej formie, aby pojedyncze grupy, zakłady przemysłowe i gałęzie przemysłu były niezależnymi członkami ogólnego organizmu gospodarczego i systematycznie podnosiły produkcję i rozdział jej
  • Odpowiedz
@malinq: Anarchiści nie są do końca do tego zgodni powiem ci. Moim zdaniem wypadałoby ustalić najpierw, jakie są przyczyny tego że ktoś się wymiguje od pracy. Może to depresja? Może jest jakiś problem który możemy jakoś rozwiązać?
  • Odpowiedz
@Gaku745: Człowiek pracuje bo musi większość ludzi nie łączy pracy z hobby a nawet jak łączy to nawet ich może dotknąć wypalenie zawodowe. Jak nie trzeba pracować to człowiek nie pracuje i woli zająć się swoimi zainteresowaniami.
  • Odpowiedz
@GlupiPajonk: jeżeli każdy, kto nie lubi skrajnego konserwatyzmu oraz skrajnego (pseudo) liberalizmu gospodarczego jest komunistą, to tak, nie tylko na wykopie, ale w całej Polsce masz komunistę na komuniście....
  • Odpowiedz
Nikt cię nie będzie zmuszał, chcesz to sobie wyhoduj krowę i ją ubij.


@Gaku745: A później wyhoduję drugą, bo wiem, że moi sąsiedzi ode mnie kupią w mięso i wędlinę. Nie zrobię tego za darmo, bo nie jestem głupi. Po pewnym czasie będę miał na tyle duże wpływy z handlu, że przyjdzie do mnie ktoś, kto chce mi pomagać (oczywiście nie za darmo), bo będzie widział, że mam więcej zamówień
  • Odpowiedz