Wpis z mikrobloga

@Armo11 tyle że jak się porozmawia z lekarzami, to oni z dystansem podchodzą do tej pandemii. Panikarzami są ludzie pokroju Grzesiowskiego (który jest pediatrą i ewidentnie bardzo lubi występy w tv) czy Guta i Simona (no chyba że akurat panują nastroje antyepidemiczne jak latem to wtedy nie xD).

Lekarze i pielęgniarki narzekają przede wszystkim na to, ze służba zdrowia jest w #!$%@? stanie i nic z tym nie zrobiono (szczególnie przez pół
@Armo11: niby fajny mem ale te "zółte napisy" teraz to już jakieś grazynacore, nikt od dawna takich nie używa, autor mema chciał być śmieszny, może fajny, moze potrzebował plusów ale troszkę wystaje mu słoma z butów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość osób rzucających hasła typu 'tylko inteligentny zrozumie, że to kłamstwo' kojarzę z młodości z bramy z piwkiem. Dziś na co dzień pracują na stoczni a wieczorami są właśnie takimi mędrcami.
@GaiusBaltar: zgadza się, będzie 53 200 ofiar jeśli wszyscy w kraju zachorujemy. Co roku umiera u nas ok. 400 tys. osób - nawet jak nie ma żadnego covida. Oczywiście w tych 53 200 ofiarach będzie mnóstwo osób, które i tak by umarły, bo jest faktem, że umierają osoby starsze i te z chorobami współistniejącymi.

Chyba Covidiarze myślą, że w Polsce umiera 500 osób rocznie, a przez Covida umrze ~53 tys. xd
zgadza się, będzie 53 200 ofiar jeśli wszyscy w kraju zachorujemy


@Zyggy: nie wiem na jakiej podatawie wyliczyles taka smoertelnosc, ale zwroc uwage, iz obecne wskazniko dotycza sytuacji w ktorej:
-mamy wciaz wolne lozka
-mamy wciaz respiratory
-mamy remdersvir
-mamy lekarzy, pielegniarki i ratownikow, ktorzy sa przy lozku a nie na kwarantannie
-mielismy lagodna zime i wzglednie ciepla wiosne i lato oraz lockdown na samym poczatku epidemii

Teraz przeprowadz myslowy eksperyment
@lukaszzz: 0.14% z 38 mln Polaków to 53 200 osób.

Przeprowadziłem eksperyment myślowy i zdecydowana większość śmierci na Covida wynika z chorób współistniejących, więc te osoby już są w szpitalach albo tak czy siak będą lada chwila.

Co więcej choćbyśmy nie wiem jak chcieli, to wszyscy na raz się nie zarazimy, nawet jeśli szybciej ten wirus zaraża nic grypa.

Biorąc za przykład Szwecję, która miała w dupie ograniczenia. Do tej pory
Przeprowadziłem eksperyment myślowy i zdecydowana większość śmierci na Covida wynika z chorób współistniejących, więc te osoby już są w szpitalach albo tak czy siak będą lada chwila


@Zyggy: ale wiesz ze te choroby wspolostniejace to czesto cukrzyca, pochp, otylosc, nadcisnienie, choroby serca. Spytaj rodzicow, jakie maja przypadlosci zdrowotne. Zdecydowana wiekszosc polakow po 50 roku życia posiada przewlekłe schorzenia. Nie oznacza to że oczekiwana dlugosc zycia przy cukrzycy to 60 lat, wrecz
@lukaszzz: Jeśli zachorowaliby wszyscy Polacy, to zgonów byłoby według statystyk 53k. Tymczasem przykład Szwecji pokazał, że nawet bez ograniczeń w ciągu 7 miesięcy zachorowało 10% społeczeństwa, a nie 100%.

10% z 38 mln Polaków, to 3.8 mln ludzi. Bierzemy śmiertelność od WHO na poziomie 0.14% z 3.8 mln ludzi i mamy 5320 śmierci w ciągu 7 miesięcy - zakładając, że będą statystyki jak w Szwecji, która jak przypominam nigdy nie miała