Wpis z mikrobloga

Znalazłem działkę spełniającą moje wszystkie wymagania, cena do zaakceptowania, dzwonię bo chciałem parę rzeczy wyjaśnić, między innymi przeznaczenie działki. W ogłoszeniu opisana jako budowlana, załączniki do mpzp, które znalazłem w necie były niewyraźne i ciężko było to określić. Ogłoszenie wystawione jako biuro nieruchomości.
Piątek, 4 telefony w odstępie 8h bez odpowiedzi + sms z prośbą o kontakt, również bez odpowiedzi. Dzisiaj o 12 gość oddzwania, okazało się, że to działka rolna. Kurtyna.

Biura nieruchomości, jak ja was #!$%@? nie szanuję. Haaaa tfuuuu!

#nieruchomosci #wroclaw
  • 21
@sir_pszemek: @miszczu_blady: a jak to jest z tymi siedliskowymi? Bo dokładnie mam taki sam problem jak Wy, raz miałem opcję na działke siedliskową, gdzie rolnik zaoferował, że zgłosi jakikolwiek chce plan budynku i mi załatwi pozwolenie na budowe na siebie. Ja miałbym potem odkupić taką działkę, a, że kategoria 4, to sobie odrolnie po skończeniu budowy.

Tak to prosto działa, czy te #!$%@? walą w #!$%@?? szukałem na internetach i
@sir_pszemek: a brałeś pod uwagę długołękę? ja szukam czegoś w sensownym dystansie do szkoły i do stacji pkp. w te wymagania łapie się jeszcze smolec ale dojazd do miasta ponoć tragiczny.

@000loki: nie jestem ekspertem, ale żeby kupić siedliskową nie musisz być rolnikiem, odrolniasz po wybudowaniu, i chyba odrolnienie jest obligatoryjne. przy działce rolnej gmina musi się zgodzić na odrolnienie, przy wysokich klasach gruntów nie dość, że jest to kosztowne,
@sir_pszemek: a garaż nie jest budynkiem gospodarczym? kurde muszę chyba do jakiegoś prawnika podejść i ogarnąć ten temat.

@miszczu_blady: też zaczynam patrzeć w kierunku długołęki, ale mi trochę bardziej pasi południe. Biestrzyków, Żerniki, Domasławie etc. Coś blisko do partynic, do bielan, s8 i autostrady :)
@sir_pszemek: te autobusy to na chwilę obecną są jeszcze akceptowalne, moim zdaniem w perspektywie czasu jednak kolej podmiejska będzie się bardziej rozwijać i łatwiej, a przede wszystkim szybciej będzie dojechać pociągiem do centrum. Myślę bardziej w kontekście dojazdu dzieciaków do jakiegoś liceum - nie chce robić za taksówkę na stare lata ;)
Na razie jeszcze nie luzuje wymagań, bo mam spokojnie rok. Później trzeba będzie z czegoś zrezygnować.

@aikonek: 16