Wpis z mikrobloga

Polskie #whiteprivilege to było zamykanie w Auschwitz i ludobójstwo Polaków w XX wieku.
Do lewaków: Nie musisz klękać przed murzynami, gdyż Polska nigdy nie miała koloni w Afryce, mało tego sami byliśmy kolonią Niemców i Ruskich.
Do prawaków: Nie wywyższaj się ponad czarnych i kolorowych gdyż dla Europy zachodniej Słowianie to podludzie i jedynie do czego się nadają to praca fizyczna i ewentualnie usługi seksualne.
Youn - Polskie #whiteprivilege to było zamykanie w Auschwitz i ludobójstwo Polaków w ...

źródło: comment_1602312925OPzPYNhmBfJOON1jaJxhXg.jpg

Pobierz
  • 86
@to_niezle: Owszem, na szczęście te kolonie długo nie istniały. Owszem, Kurlandia to dzisiejsza Łotwa, ale w XVII była częścią Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Owszem, rdzenna ludność była traktowana z szacunkiem, ale "Kurlandzcy osadnicy, od 1655 roku pod zarządem nowego gubernatora Otto Stiela, żyli w przyjaźni z tubylcami (niewolników przywozili im natomiast kupcy Diula z głębi lądu)" - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kurlandzka_kolonizacja_w_Gambii
@Youn: ja chciałem tylko zauważyć, że ta partia zdobyła w ostatnich wyborach w Szwecji (2018) całe 0,4% głosów, a pani ze zdjęcia zrezygnowała z funkcji w partii po aferze z plagiatem jakiejśtam pracy naukowej. Cytat jest chwytny, ale nawet w "lewackiej" Szwecji jest to jakis margines pokroju Polskiej Partii Komunistycznej, więc chyba trochę szkoda czasu na tworzenie chochoła i walkę z nim.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@Phyrexia: Dziwni mnie, bo uważałem na geografii w szkole podstawowej i nigdy nie spotkałem się ze stanowiskiem, że kraje balkanskie to Europa Centralna xD mapka, którą wstawiłaś jest głupia. W takim razie jakie kraje są w Europie Południowej? Egipt?

Tu proszę normalna mapka pokazująca kraje Europy południowej.
DywanTv - @Phyrexia: Dziwni mnie, bo uważałem na geografii w szkole podstawowej i nig...

źródło: comment_1602320472CisdqyQLkK9ipYlbLYI96q.jpg

Pobierz