Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@ignorancie: @Wjolka: @rand0mized: ryżu się nie odsącza. Jeśli po ugotowaniu macie w garnku wodę to wleliście za dużo wody i zamiast ugotować ryż zrobiliście zupę ryżową. Ryż się płucze, a potem w zależności od typu ryżu leje się mniej więcej 1.2 wody do 1 miarki ryżu. Wodę gotujecie i ryż zostawiacie pod przykryciem (ewentualnie na mikro ogniu) kilkanaście minut. Gotowe

Gotowanie ryżu jest naprawdę proste. Po co to komplikować.
@papaj42: Dokladnie tak jak mowisz, ilosc ryzu odmierzone w szklance do garnka, zalewasz 2x iloscia wody, wstawiasz na kuchenke na najwyzszy gaz i czekasz az woda sie zagotuje (w tym czasie warto mieszac by sie jednak nie przyjaralo, przynajmniej na indukcji bo wrzec zaczyna po minucie). Potem najmniejszy mozliwy ogien, przykrywasz i 18 minut sie gotuje, wyciagasz idealnie ugotowany ryz bez zadnej wody nic odsaczac nie trzeba ani nic nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szpongiel: dla mnie potrzebna. Nie trzeba liczyć, mieszać, odsączyć, czyścić naczyń. Płaciłbym 5 x więcej za woreczki żeby się z tym nie #!$%@?ć codziennie

@korporacion: podpucha polega na tym, że więcej #!$%@? jest z woreczkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też myślałem jak Ty kiedyś. Wyjechałem z PL. Tu gdzie mieszkam czasem są w sprzedaży w woreczkach ale dużo rzadziej więc zacząłem kupować bez i... przejrzałem na
@jacas U nas miarka - szklanka 300ml/porcja przy penne, swiderkach czy innych podobnych.
Spaghetti - mam tak wprawione oko ze zawsze jest odpowiednia porcja, ale czesto tez wazymy na wadze ok. 100g/porcja (np. Tagliatelle).
@zirael88 Tak robilo sie w moim rodzinnym domu, ale sama wole zjesc gorzej ugotowany ryż ale moc go zostawić na te 15 min w kuchni i nie pilnować go (co najwyzej rozgotowac), bardzo często niestety gotowanie w pospiechu.
@Vafik: ja się nauczyłam ważyć przed gotowaniem, tak samo makaron.

Za to dzisiaj gotowałam czerwoną kapustę, chciałam dwie porcje do obiadu, wyszło mi pół garnka i będę to męczyć do końca tygodnia xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rand0mized @korporacion: #!$%@? jak odsączać ryż? XDDD


Ludzie co korzystają z tych torebek są jacyś nieporadni życiowo i tłumaczą to sobie pretekstem względnego ułatwienia, chociaż tak naprawdę więcej z tym #!$%@? niż normalnie.


Przecież to wystarczy wsypać do gara szklankę ryżu na 2 szklanki wody, jak się zagotuje to na najmniejszy ogień pod przykryciem i bez żadnego mieszania cała woda wsiąka i mamy gotowy ryż do nałożenia.


A ten worek trzeba