Wpis z mikrobloga

1. Warto kibicować AMD bo dzięki nim spadną ceny!


@Murasame: Sugerujesz że mają sprzedawać najmocniejsze procki dostępne na rynku tanio dla zasady?

Intel jakby był w ich pozycji to by dojebywał dużo więcej niż 50$ zapewne i jeszcze fanboje by się przeciskali pomiędzy sobą aby klęknąć do niebieskiej lachy mówiąc że wzrost cen to się Intelowi wręcz należy za bycie najlepszą firmą na świecie i nawet za tanio jeszcze jest.

Jakby
@grappas: Dlatego dziwi mnie to, że ludzie nadal tak chwalą AMD. To nie jest już ta sama firma, która próbuje tanimi prockami odbić rynek.

Efekt tej premiery dla gracza (bo oni głównie czekali na tą premiere) będzie taki, że nic się nie zmieni, wydajność nie wzrośnie, bo Ryzeny po prostu dogoniły Intela, a cen nie spadną bo AMD też wyceniło wyosko swoje procesory.
@Murasame: Zrozum, że budżety na R&D (badania i nowe projekty) nie biorą się z powietrza. Intel miał do niedawna marże na poziomie 60% na przestarzałej architekturze, a AMD mając pod wieloma względami lepszy sprzęt (gry to praktycznie ostatni bastion i to też nie zawsze) nie ma chyba jeszcze 40%. Jeśli chcesz mieć konkurencyjny rynek w przyszłości to inwestuj w sprzęt AMD, bo teraz AMD ma pod każdym względem lepszy sprzęt, a
@Labovsky: Ja idę w odwrotnym kierunku. Nigdy nie miałem Intela, wszystkie poprzednie procesory to AMD. Odkąd zaczęło mnie irytować uwielbienie AMD I wybaczanie im każdego potknięcia, to w połączeniu z tym, że w grach Intel nadal był do przodu postanowilem kupić i7.
@Murasame: Koniec końców kibicowanie gówno da. Liczy się zysk ze sprzedaży i oby obie firmy jak najdłuzej konkurowały ze sobą. A najlepiej jakby dołączył nowy gracz
Odkąd zaczęło mnie irytować uwielbienie AMD I wybaczanie im każdego potknięcia, to w połączeniu z tym, że w grach Intel nadal był do przodu postanowilem kupić i7.


@Murasame: Na złość mamie odmrożę sobie uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja idę w odwrotnym kierunku. Nigdy nie miałem Intela, wszystkie poprzednie procesory to AMD. Odkąd zaczęło mnie irytować uwielbienie AMD I wybaczanie im każdego potknięcia, to w połączeniu z tym, że w grach Intel nadal był do przodu postanowilem kupić i7.


@Murasame: XD Zabawne. Ja wcześniej byłem full AMD, ale jak AMD zaczęło dawać dupy i Bulldozery okazały się kompletną klapą to kupiłem Intela - czemu miałbym kupować szrot dla zasady?