Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy zdecydowalibyście się na budowę domu mając niecałe 300 tys. zł oraz miesięczne oszczędności w okolicach 6 tys. zł (po sprzedaży obecnego mieszkania i pozbyciu się kredytu)? Dom miałby być w okolicach Wrocławia (nie mamy jeszcze sprecyzowanej okolicy - szukamy najlepszej opcji). Małżeństwo bezdzietne plus pies.
Jestem coraz bardziej pełna obaw, że nie damy rady. Nie jestem też zmotoryzowana, więc zostanie mi jedynie komunikacja podmiejska/kolej. Niestety, budowa domu będzie się też wiązała z tymczasowym pobytem u teściów i pewnie z 1,5h dojazdami do pracy. A z drugiej strony później w takim domu mogłabym realizować swoje pasje (ogrodnictwo, fotografia studyjna itd.). Mąż też od zawsze chciał się budować... A ja jednak trochę się boję, że nas jednak nie stać lub że nie damy rady.
Co byście zrobili na naszym miejscu? Zaryzykowalibyście?

#budowadomu #budujzwykopem #budowa #dom #wroclaw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f7ef47d605297c54a62b76b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście nie zdecydowałabym się, jakiegoś dużego kredytu i tak nie dostaniecie, więc pewnie wybudujecie mały domek z beznadziejnym dojazdem do miasta. Już bym wolała spore mieszkanie i pracę obok, zwłaszcza jak jesteś niezmotoryzowana.
@AnonimoweMirkoWyznania za mało danych:

300k to sporo. Pytanie za ile kupicie działkę. Przyjmijmy 150k.
Zostaje 150k
W tym czasie staracie się o prąd, wodę (może własna studnia), gaz (czy pompa ciepła?), Kanalizacja (własną oczyszczalnia), projekt domu.
Zostaje 120k
Minie rok zanim zaczniecie się budować (bo prąd, wodę będą podłączać w tym czasie a po co budować na agregacie lub w taryfie budowlanej - szkoda waszej kasy).
W rok macie kolejne 70k
Czyli
OP: @Jechanka: samochód i ja to nie jest najlepsze połączenie. :) właśnie obawiam się dojazdów, chociaż przez 6 lat dojeżdżałam 25km do szkoły i nie miałam wtedy z tym problemu. Ale to nie było we Wrocławiu...

@Wychwalany: już zaryzykował żeniąc się ze mną. ;P I nawet wozi mnie do pracy. :)

@VVoocash: mam już! :D

@stanley88: niestety, jeśli chodzi o Wrocław to nie takie easy... 200-300k to
OP: @niecodziennyszczon: kurcze, zgubiłam wcześniej Twój komentarz. Wiem jak wygląda wtórny, bo już szukaliśmy mieszkania. Nie dość, że drogo to i tak do remontu, bo ciężko znaleźć coś co wpasuje się w gust. Przy domku jest jeszcze gorzej. :/
We Wrocławiu nie da rady znaleźć czegoś w naszym budżecie.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua