Wpis z mikrobloga

Cześć!

Planuję zakup mieszkania i mam dwie opcje, nie potrafię zdecydować, liczę na Wasze wsparcie:) Mam do wyboru:

- Os.Piastów/Powstanców - 34 m, 2 pokoje, 290 tys. Oddane we wrześniu 2021, niedaleko będzie obwodnica.
- Osiedle Symbioza, Sołtysowska - 32 m, sypialnia do wydzielenia, 269 tys., oddanie I kw 2022 a może i później, dość cicho, blisko łąk nowohuckich.

Przeraża mnie trochę odległość z Powstańców do centrum, choć jest mowa o budowie szybkiego tramwaju. Z drugiej strony Sołtysowska bliżej centrum, ale ma dość słabą infrastrukturę, dwa autobusy na godzinę, a do tramwaju jest kawałek pieszo.

Jak oceniacie te dwie lokalizacje? Może ktoś mieszka w tych okolicach i może podzielić się wrażeniami?

#deweloperka #rynekpierwotny #kupnomieszkania #krakow #nieruchomosci #mistrzejowice #czyzyny
  • 66
Odpowiedź jest prosta - na takie mnie stać, jeśli nie chcę kosmicznie się zadłużać. Po drugie nie mam rodziny, niepotrzebne mi większe, 34 2pokojowe to dobra opcja.
@magdabangda: ta 1 opcja to Piasta Tower? Moja znajoma kupila tam mieszkanie w tym nowym bloku, odebrala miesiac temu. W zeszlym roku bylem tam kilka razy i wcale tak zle nie wyglada - ale trzeba miec samochod. Nie wyobrazam sobie tam mieszkac bez samochodu. Ale rok temu placila 7000/m2 :)
Nie, to inwestycja od Dombudu, praktycznie na przeciwko, ale bliżej granic miasta.Piasta Tower ma teraz ofertę prawie 10 tys. za metr co jest szokujące jak na tamtą okolicę i powstanie za minimum 2 lata. Choć design budynku w Piasta Tower dużo lepszy, no ale cena konkurencji robi swoje, a nie ukrywam też, że czas jest ważny po tylu latach wynajmu chciałabym iść na tzw. swoje jak najszybciej ;)
Jasne, miałam na myśli 300 tys za sam zakup z rynku pierwotnego,


@magdabangda: Ok :)
ciężki wybór, Sołtysowska IMO bliżej cywilizacji, ale odbiór dopiero w 2022 brzmi słabo, przez ten czas będziesz musiała bulić za wynajem. Jasna Invest na Czyżynach wygląda spoko, ale przekracza Twój budżet niestety.
Też szukam czegoś dla siebie, ale póki co celuję w rynek wtórny.
@magdabangda: chyba nie ma w tym mieście gorzej zabudowanej ulicy niż Sołtysowska. Wąska uliczka, której bieg nie zmienił się od początku XX wieku.
1. Przystanki autobusowe bez zatok -> instant korek
2. Chaotyczna zabudowa, ogólna brzydota
3. Wzdłuż drogi wąski chodnik na 1,5m, po drugiej stronie jezdni chodnik o szerokości jednej płytki.
4. Do tramwaju 15-20 minut
5. Brak infrastruktury. Poza Biedronką nic nie ma
6. Szczątkowe pozostałości przemysłu, czasem jeżdżące
@magdabangda: na pewno lepsza lokalizacja niż Sołtysowska, dynamicznie się rozwija.

Tramwaj ma zostać pociągnięty do Batowic, a przystanek kolejowy przesunięty w stronę osiedla, więc na dworzec główny dojedzie się w 5 minut. Dużo zieleni w okolicy, zalew w Zesławicach, zjazd z obwodnicy niebawem... Żłobki, szkoły i przedszkola na Piastów i Bohaterów Września
@magdabangda: Ja mieszkam na mistrzejowicach, kiedyś oświecenia, dziś reduta. Generalnie polecam bardzo. Wbrew pozorom łatwy dostęp do całego miasta, duże sklepy w okolicy i w miarę spokój. Kiedyś ma tu być tramwaj.

Mimo wszystko polecam się jednak zastanowić nad większym mieszkaniem, poniżej 40 to serio bardzo mało
może kupimy razem, taniej będzie ;)


@roqitt: ( )

Mimo wszystko polecam się jednak zastanowić nad większym mieszkaniem, poniżej 40 to serio bardzo mało


@bartdziur: Mało, ale co ma zrobić dziewczyna skoro zarabia dosyć przeciętnie, a mieszkanie powyżej 40m2 to koszt o wiele wyższy niż zakładane przez nią 300k? ¯\_(ツ)_/¯