Wpis z mikrobloga

Cześć!

Planuję zakup mieszkania i mam dwie opcje, nie potrafię zdecydować, liczę na Wasze wsparcie:) Mam do wyboru:

- Os.Piastów/Powstanców - 34 m, 2 pokoje, 290 tys. Oddane we wrześniu 2021, niedaleko będzie obwodnica.
- Osiedle Symbioza, Sołtysowska - 32 m, sypialnia do wydzielenia, 269 tys., oddanie I kw 2022 a może i później, dość cicho, blisko łąk nowohuckich.

Przeraża mnie trochę odległość z Powstańców do centrum, choć jest mowa o budowie szybkiego tramwaju. Z drugiej strony Sołtysowska bliżej centrum, ale ma dość słabą infrastrukturę, dwa autobusy na godzinę, a do tramwaju jest kawałek pieszo.

Jak oceniacie te dwie lokalizacje? Może ktoś mieszka w tych okolicach i może podzielić się wrażeniami?

#deweloperka #rynekpierwotny #kupnomieszkania #krakow #nieruchomosci #mistrzejowice #czyzyny
  • 66
  • Odpowiedz
@bartdziur: Mało, ale co ma zrobić dziewczyna skoro zarabia dosyć przeciętnie, a mieszkanie powyżej 40m2 to koszt o wiele wyższy niż zakładane przez nią 300k? ¯_(ツ)_/¯


@tangerine_: no zaproponowałem rozwiązanie ... ()
  • Odpowiedz
oponowałem


@bartdziur: Dlaczego to mieszkanie ma być kulą u nogi? 34 m dla jednej osoby to mało? Bez przesady. Wolę kupić mniejsze i mieć pieniądze na jego fajne wykończenie niż 40-50 m, większy kredyt i większą powierzchnię do urządzenia. Nie powinno się chyba rzucać na inwestycje, na które nas nie stać. Tutaj będę mieć ratę na poziomie opłacanego obecnie pokoju i przede wszystkim będę wreszcie u siebie.
  • Odpowiedz
W Krakowie małe mieszkania sprzedają się najszybciej, nawet te o powierzchni 25 m. Oczywiście, że część z nich idzie na inwestycje, ale dużo ludzi po prostu w nich mieszka.
  • Odpowiedz
o prostu w nich mieszka


@bartdziur: Mam odkładać kolejne lata i dzielić u kogoś pokoik skoro mam w zasięgu mieszkanie, na które mnie względnie stać? Zgadzam się, Reduta jest świetna ,mieszkam tu teraz, ale to już ceny nie na moją kieszeń ;)
  • Odpowiedz
@magdabangda: uuu ciężkie pytanie. Powtórzę się pewnie po przedmówcach: na pewno na minus Sołtysowskiej zakorkowana, ciasna ulica i komunikacja oparta na małych autobusach (ale za to tramwaj niedaleko, nawet nie 15 minut, raczej 10). ALE kiedy w końcu na skrzyżowaniu z Centralną powstanie zapowiadane od lat rondo, to może się poprawić. Co więcej, ma powstać połączenie z Tomickiego (os. Botanika), więc też ruch się pewnie trochę rozluźni (no chyba, że walną tam sobie szlaban xd). Lokalizacja wg mnie lepsza, bo jednak bliżej ważnych węzłów komunikacyjnych i tego słynnego centrum. Z całym szacunkiem dla mieszkańców, ale Piastów to już zadupie, północna granica miasta, za którą nie ma nic. Owszem, będzie obwodnica, będzie SKA, ale to wszystko "kiedyś".

Zaleta Sołtysowskiej: pod samym nosem biedra i tego typu sklepy, w promieniu 1-2 km dwa wielkie centra handlowe, kino. O przedszkolach, przychodniach i żłobkach nie mówię, bo jest wszystko. Łąki Nowohuckie, park Lotników, lasek Łęgowski i Mogilski rzut beretem. Cała NH i jej infrastruktura tuż za miedzą. Piastów (a właściwie Powstańcówj) ma wszędzie dalej. Co prawda blisko na przystanek, ale jedziesz do centrum z 10-12 minut dłużej, niż z Centralnej. Blisko na forty, na zalew Zesławicki (słaba infrastruktura). Po sąsiedzku pełno różnego rodzaju usług.

Jeśli chodzi o poziom samych mieszkań i inwestycji, to się nie wypowiem. Patrząc z zewnątrz, te na Sołtysowskiej do mnie nie trafiają, tzn. estetyka jest ok, ale urbanistycznie słabiutko, ogrodzone parę klocków bez zieleni między
  • Odpowiedz
@bartdziur: jaki jest sensowny powód, żeby będąc samotnym i niezbyt zamożnym człowiekiem kupować mieszkanie większe, niż 35-40m2?


@BrockLanders: Ja teraz mieszkam w ~35m^2, na dodatek mało ustawnych i słabo urządzonych, i to jest mało.
Wcześniejsze kilka mieszkań miało 40-45m i to było spoko.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o poziom samych mieszkań i inwestycji, to się nie wypowiem. Patrząc z zewnątrz, te na Sołtysowskiej do mnie nie trafiają, tzn. estetyka jest ok, ale urbanistycznie słabiutko, ogrodzone parę klocków bez zieleni między nimi.


@BrockLanders: Teraz to mam namieszane ładnie w główce ;) Na plus na Piastów jest tez ciut większe mieszkanie i jego wcześniejszy odbiór.
  • Odpowiedz
#!$%@?. Do Piastów nie bedzie za chwile drogi dojazdowej - prosta matematyka - Piasta Park to cos koło 3000 nowych mieszkanców i bombelki. Czyli z 1000 aut albo i wincyj. Miejscowy plan nie przewiduje rozbudowy infrastruktury drogowej. Skoro teraz korki są na kilometr przed rondem Piastowskim to jak zasiedlą Piasta park to #!$%@? wszystko. Powstanców też słabo bo nie ma gdzie uciec - remont 29 listopada sie zaczyna i skonczy za 3
  • Odpowiedz