Wpis z mikrobloga

Cześć!

Planuję zakup mieszkania i mam dwie opcje, nie potrafię zdecydować, liczę na Wasze wsparcie:) Mam do wyboru:

- Os.Piastów/Powstanców - 34 m, 2 pokoje, 290 tys. Oddane we wrześniu 2021, niedaleko będzie obwodnica.
- Osiedle Symbioza, Sołtysowska - 32 m, sypialnia do wydzielenia, 269 tys., oddanie I kw 2022 a może i później, dość cicho, blisko łąk nowohuckich.

Przeraża mnie trochę odległość z Powstańców do centrum, choć jest mowa o budowie szybkiego tramwaju. Z drugiej strony Sołtysowska bliżej centrum, ale ma dość słabą infrastrukturę, dwa autobusy na godzinę, a do tramwaju jest kawałek pieszo.

Jak oceniacie te dwie lokalizacje? Może ktoś mieszka w tych okolicach i może podzielić się wrażeniami?

#deweloperka #rynekpierwotny #kupnomieszkania #krakow #nieruchomosci #mistrzejowice #czyzyny
  • 66
Infrastrukturalnie zdecydowanie lepsza opcja pierwsza - Os. Piastow.
- mniejsze korki (Soltysowska jest codziennie praktycznie nieprzejezdna)
- wiecej usług w okolicy
- wiecej sklepow w okolicy
- fakt kolo soltowskiej jest park i łąki nowohuckie ale za osiedlem piastow jest juz zielono :)
- wieksza cisza i spokoj
- obwodnica ci tylko ulatwi zycie - jest na tyle daleko
@magdabangda: Ja mieszkałęm 3 lata na Sołtysowskiej. Było tam całkiem fajnie do czasu, aż nie rozbudowali Fajnego Domu i nie zabudowali Centralnej. Później zrobiły się problemy z wyjazdem, duży ruch ... Sama okolica mocno średnia nic tam ciekawego nie ma wszędzie trzeba właściwie dojeżdżać bo do M1 czy Parku lotników jest kawałek. Nie ma jakiejśinfrastruktury większej typu żlobki/przedszkola jakieś siłownie wszędzie na dojazd niestety. Nie ma za bardzo gdzie pospacerować tam
klepow w okolicy

- fakt kolo soltowskiej jest park i łąki nowohuckie ale za osiedlem piastow jest juz zielono :)

- wieksza cisza i spokoj

- obwodnica ci tylko ulatwi zycie - jest na tyle dale


@onigiritv: Ale bez samochodu ta jazda tramwajem wszędzie po 40 min trochę przeraża.
To zadam jeszcze jedno głupie pytanie ;) Na ile kierowalibyście się przy zakupie wyglądem budynku z zewnątrz? Bloki na Piastów od Dombudu będa wyglądać jak odnowiona wielka płyta, co średnio mi się podoba
Na ile kierowalibyście się przy zakupie wyglądem budynku z zewnątrz?


@mrcoldfire: No nie do końca, w tej cenie są z reguły stare bloki w NH do remontu albo nowe, ale na Klinach lub Złocieniu, a ta opcja na pewno odpada.
@magdabangda: jeśli chodzi o Powstańców to relatywnie niedaleko jest do przystanku PKP Kraków-Batowice a stamtąd równe 6min jedzie pociąg na dworzec. Jeśli chodzi o komunikację to te nie jest źle bo sporo tak autobusów i tramwajów - chociaż faktycznie do centrum chwilę jadą. Korki w tej okolicy znośnie, natomiast do samego centrum i tak trzeba dojechać 29listopada/Mogilska a tam już jest jak jest

Ogólnie okolica na Piastów jest zajebista - dosłownie
@AkyszLewusie: Środki mam ograniczone, chce przeznaczyc max 300 tys na to, prowadzę życie typu singlegirl, więc dom mi niepotrzebny, poza tym jego wykończenie to też gruba kasa. Choć oczywiście masz rację twierdząc, że dom tak czy tak jest lepszy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@magdabangda: jeśli się mogę jeszcze wtrącić ;)
Od 3 lat mieszkam na Sołtysowskiej na Fajnym Domu. Korki są 2 razy dziennie w porannych i popołudniowych godzinach szczytu, w tym czasie autobusy które tu jeżdżą (103,113,413) mają średnio po +/- 8 min opóźnienia, w pozostałe godziny można powiedzieć że ruch jest w miarę płynny a autobusy dojeżdżają na czas. Ostatecznie z Fajnego Domu na przystanek Centralna idzie się ok 15m pieszo na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magdabangda: z reguły tak jest, że autobusy kursujące w kierunku Sołtysowskiej są często zapełnione, a autobusy z Sołtysowskiej w kierunku Ronda Czyżyńskiego niezbyt. Ale plusem przynajmniej jest to, że w ciągu dnia co 15/20 min następny autobus będzie jechał na Sołtysowską