Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie. Może mądre, może głupie. Jak to jest, że na #allegro sprzedaje się ordynarne podróbki perfum, wszyscy o tym wiedzą i nikt z tym nic nie robi? I jak to jest możliwe, że sklepy sprzedające fejury mają 100% pozytywnych opinii? Oczywiście są też uczciwe sklepy, można je zwykle poznać po tym, że perfumy nie kosztują 130 zł, a 250. #perfumy
  • 14
  • Odpowiedz
A na OLX to prawdziwa zaraza. Fahrenheity za 99 zł. Raz napisałem z prośbą o zdjęcie spodu z metryczką i echo. Ale są nadal i mają do wyboru dziesiątki topowych zapachów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujekwichura: jak ktoś skapnie się się że fejury i mu sie to nie podoba to oferuja 100% zwrotu kwoty jeśli wystawi pozytywna opinie / nie wystawi negatywnej

Jak wystawi negatywna to może liczyć na maks 50% zwrotu lub lub nic.
  • Odpowiedz
wszyscy o tym wiedzą


@wujekwichura: no chyba nie, bo jednak większość ludzi nieświadomie to kupuje. Weź pod uwagę to, że zapachy wbrew pozorom są podobne do oryginalów. I na #perfumy oczywiście wąchając je w większości rozpoznamy fejki ale to jest promil kupujących.
  • Odpowiedz
@wujekwichura: Podrobione produkty mogą być zdjęte wyłącznie na prośbę producenta, którego produkty się podrabia, a @allegro_pl to wykorzystuje i promuje fałszerstwo, napędzając nielegalny biznes, bo ma z tego ogromne przychody. Osoby fizyczne mogą zgłaszać takich sprzedawców na policję, ale muszą sobie wtedy zarezerwować mnóstwo czasu - nikt nie ma na to ochoty. Na @allegro_pl czy OLX jest znacznie więcej produktów podrobionych niż oryginalnych. Przykre, ale dozwolone, i tak
  • Odpowiedz
@Finnophile: to, że allegro z tym nie walczy to jedna sprawa. Najgorsze jest to, że sprzedawcy podróbek np. ManufHandlu lub testeryperfum mają ponad 99% pozytywnych opinii. Tracą na tym klienci, ale też wizerunkowo allegro. Sprzedawcy podróbek mają konto Super Sprzedawcy i oferty sponsorowane. @allegro_pl co wy na to?
Rozczulił mnie
testery_perfum, który na sprzedaż ma dużo fejur i jeden oryginał (chociaż nie mam pewnośći) podpisany ORYGINAŁ.
https://allegro.pl/uzytkownik/_testery_perfum/zapachy-dla-mezczyzn-wody-toaletowe-17757?bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-bea-1-2-0717
  • Odpowiedz
Nie chcemy na Allegro nieoryginalnych przedmiotów i robimy wiele, aby nie pojawiały się w naszym serwisie. Jednak, za każdym razem chcąc usunąć konkretną ofertę musimy być w 100% przekonani, że jest ona niezgodna z naszym regulaminem. Ocenianie przedmiotów "bo tak nam się wydaje" jest zawodne. Współpracujemy z setkami marek, których przedstawiciele dostarczają nam ostatecznej odpowiedzi, czy wystawiony przedmiot jest, czy nie jest oryginalny. To najbardziej optymalny system, jednak wymaga czasu. Wyzwaniem jest
  • Odpowiedz