Wpis z mikrobloga

@Andy_Rosenbaum Tak naprawdę największy cringe mnie łapie przy tej mieszance polskiego z podstawowym angielskim, ło panie, jak to kurna żenująco brzmi. Ale dzięki temu widać właśnie, że gówniarze nie robią niczego innego niż kopiowanie 1:1 modnych wzorców z amerykańskiego twittera, nie tylko same treści ale nawet słownictwo jest kalką. Czy to jest coś nowego? Absolutnie, w każdym pokoleniu gówniarze byli #!$%@?ący na swój sposób.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Andy_Rosenbaum: fajnie. Ale co to zmienia? Autorzątko I tak będzie cały czas upośledzone, jakkolwiek tego nie nazwie, to się nie zmieni xD
Idiotyczne małpowanie zachodu, czekam na juleczki srające w gacie, bo w juesej ktoś umyśli sobie, że znaczek na kiblu go misdżenderuje i on będzie na znak protestu robić w gacie.
@AtoMan Serio uważasz, że makaronizmy są tym samym co hybryda i dziwny zlepek dwóch języków? Sam staram się używać jak najmniej makaronizmów ale czasem się nie da, szczególnie w dyskusji o współczesnym internecie xD Jasne, mogłem napisać, że łapie mnie żenada ale już ciężej zastępować takie słowa jak np. horror, pendrive czy stream. Takie specjalistyczne makaronizmy mieliśmy w języku polskim od średniowiecza ale zastępowanie takich podstaw jak zaimki on/ona albo tworzenie zdań