Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym sraniem się, że mamy 3k chorych na dobę?
Jak robili około 10k testów na dobę to było po 800.
Jak robili po 20-25k to było po 1800
Teraz robią 44k testów i mamy 3000 chorych
Przecież ilość chorych jest wprost proporcjonalna do ilości testów, więc o jakiej drugiej fali oni #!$%@?ą? XDDDD
Jakby robili 100 testów na dobę to znowu mielibyśmy 3-5 chorych na dzień.

#koronawirus #covid19 #chlewobsranygownem #matematyka
  • 58
@Madridista98 Żeby załapać się na test musisz mieć przynajmniej 4 objawy. Inaczej tylko każą nie wychodzić z domu i dadzą L4. Więc skoro jest więcej testów to znaczy że więcej osób spełnia kryteria 4 objawów.
I dodam jeszcze że to nowe wytyczne dot. wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia, więc wcześniej niejako łatwiej było doprosić się o test.
Żeby załapać się na test musisz mieć przynajmniej 4 objawy.


@elLimon: To jest wersja oficjalna. W rzeczywistości zależy od miejsca. Są takie, gdzie o test jest trudno i takie, gdzie można się przetestować bez problemu. Na test kieruje lekarz i nikt nie sprawdza, czy skierował dobrze. Mnie pytali już kilka razy, czy czasem nie chcę się przebadać. Sporo znajomych poszło na test, bo po prostu chcieli i bez problemu zostali skierowani.
@jamtojest Piszę to co mi lekarka powiedziała i znajoma z Sanepidu. Dodatkowo siostra, która mieszka w innym regionie miała podobnie czyli nie chcieli jej dać testu bo zgłosiła 3 objawy a nie 4.
Testów się nie robi na ślepo tylko wobec osób które spełniają kryteria. Jeżeli robią więcej testów to znaczy że jest więcej osób spełniających kryteria do przeprowadzenia testów. Więc to od ilości zakażonych zależy ilość przeprowadzonych testów a nie na odwrót.


@Drakii: nie tylko, te testy sa teraz mniej obwarowane niz dawniej - kiedys trzeba bylo spelnic kilka dodatkowych punktow zeby zrobili ci test np musiales potwierdzic kontakt z osoba zarazona/zza granicy.
@Madridista98: To się rozchodzi wyłącznie o hospitalizacje + ICU, tyle. Przy dobrym i szerokim testowaniu mamy mniej więcej poziom epidemii jaka jest w danym kraju z lekkim wyprzedzeniem tego co będzie w hospitalizacjach i ICU. Covid generalnie wyłącza służbę zdrowia i tyle, albo raczej aż tyle.
Inna sprawa że przy naszym lokalnym testowaniu, te wyniki można sobie w tyłek włożyć - bo to jest zależne o widzimisie lokalnych sanepidów, bo są