Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym sraniem się, że mamy 3k chorych na dobę?
Jak robili około 10k testów na dobę to było po 800.
Jak robili po 20-25k to było po 1800
Teraz robią 44k testów i mamy 3000 chorych
Przecież ilość chorych jest wprost proporcjonalna do ilości testów, więc o jakiej drugiej fali oni #!$%@?ą? XDDDD
Jakby robili 100 testów na dobę to znowu mielibyśmy 3-5 chorych na dzień.

#koronawirus #covid19 #chlewobsranygownem #matematyka
  • 58
  • Odpowiedz
@Drakii: nie jest to prawdą. Testuje sie ludzi idacych np. do sanatorium. Poza tym np. moj sasiad wlasnie otrzymal wynik +, mimo ze nic mu absolutnie nie dolega. Miał taką możliwość w pracy i poszedł z ciekawości. Teraz posiedzi 10 dni w domu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Madridista98 dzis mamy najwieksza ilosc testow od poczatku pandemii ale ostatniego miesiaca testow nie bylo tak duzo. Od poczatku wrzesnia mielismy tendencje spadkowa w ilosci robionych testow, a zachorowan i tak przybywało. Statystyki sa na stronie Ministerstwa Zdrowia w formie wykresow
  • Odpowiedz
@Madridista98: Te covidowe testy są genialne i mają 100% skuteczność, w ten o to sposób, iż każdy kto przejmuje się tymi liczbami podawanymi przez media jest idiotą na granicy debilizmu. Proponuję Ci używać tych danych w ten sam sposób, bo do niczego innego się nie nadają
  • Odpowiedz
Testów się nie robi na ślepo tylko wobec osób które spełniają kryteria. Jeżeli robią więcej testów to znaczy że jest więcej osób spełniających kryteria do przeprowadzenia testów.


@Drakii: Te kryteria wyglądają tak, że mi kategorycznie odmówili testu bo nie mam objawów, kolega będąc na teście miał obok typiarkę, która powiedziała, że miała z kimś kontakt i jej zrobili test od ręki. Elo xD
  • Odpowiedz
@Madridista98: @Drakii: Co więcej, odsetek tesów pozytywnych jest teraz dużo wyższy (ok 10%) niż jeszcze we wrześniu (2-3%), nie mówiąc o maju (1%), co oznacza, że testów jest za mało, a kryteria kierowania do badań zbyt ostre.
  • Odpowiedz
@Madridista98: biorąc pod uwagę jak ciężko się doprosić o test, to są spore liczby.
Ja żeby się coś dowiedzieć,po 2rozmowach z rodzinnym i dostaniem od niego antybiotyku sam zapłaciłem za test, moich 2 w ogóle sobie nie rovilo na to konto bo też mieli obkawy. Jest w #!$%@? osób poza tymi w statystykach.
  • Odpowiedz