Wpis z mikrobloga

Już nawet setki tych małych popierdółek mnie tak nie irytują bo to może jest nawet uzasadnione historycznie, wkurza mnie taka sytuacja jak się dzieje np u Ciebie z Francją, że jakiś kraj jest tak randomowo pofragmentowany, tu ma duchy, tutaj jeszcze jakąś prowincję i jeszcze losową prowincję w Rumunii, strasznie mnie to w oczy boli
  • Odpowiedz
@alienator35: Trzeba się przestawić, że CK to jedyna gra paradoxu niepolegająca na kolorowaniu mapy

Ja natomiast przechodzę 2. raz na ironmanie startując w IX wieku i jeszcze ani przez chwilę AI nie zrobiło HRE.
  • Odpowiedz
@lukaschels: Ale na prawdę tam było tak ze tam tylko nazwisko zostawało a tak rządzili a ze sobą zabijali się o władze , to byli inne kraje innej kultury, a Habsburgowie rządzili:

święci cesarze rzymscy
arcyksiążęta Austrii
królowie Czech
królowie Chorwacji
królowie Dalmacji
królowie Kastylii
królowie Aragonii
królowie Hiszpanii
królowie Portugalii
królowie Węgier
królowie Neapolu
królowie Sycylii
Władcy Meksyku(ale to później
królowie Anglii i Francji
  • Odpowiedz
@lukaschels ale ja nie twierdzę że nie ma w historii przypadków gdzie państwa miały grancie które nie były estetyczne, chodzi mi o to że w ck3 bardzo często te podboje (albo przejmowanie ziemi w wyniku dziedziczenia) prowadzą do sytuacji które nie mają sensu, np Szwecja która jakimś sposobem odziedziczy księstwo w bizancjum albo zaczną podbijać Chorwację. Zresztą paradox w ostatnich patch notach pisał o tym że starają się zmienić działanie ai żeby
  • Odpowiedz